«Постійний сильний головний біль, підвищений тиск та новоутворення на обличчі» — Денісова розповіла, що фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» вимагає медичної допомоги

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
13 Січня 2020, 14:33
Ігор ЗайцевQHA
13 Січня 2020, 14:33

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової терміново вжити заходів з надання медичної допомоги засудженому в Росії фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» з «ялтинської групи» Арсену Джеппарову, який зараз перебуває в СІЗО російського міста Шахти Ростовської області.  

У нашого співгромадянина сильно погіршився стан здоров'я — за вухами з'явилися фурункули, які викликають сильний біль. Крім того, проблеми зі здоров’ям, з якими він звертався раніше, досі не вирішені. Зокрема, мова йде про постійний сильний головний біль, підвищений тиск та новоутворення на обличчі, - написала омбудсменка у Facebook.

Також Денісова зазначила, що адвокатом неодноразово подавалися заяви адміністрації пенітенціарної установи про необхідність надання медичної допомоги. Однак, попри наявні проблеми зі здоров'ям, в порушення міжнародних стандартів утримання осіб, засуджених до позбавлення волі, медичні працівники не надають належну допомогу громадянину України.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд Росії у Ростові-на-Дону засудив шістьох кримських татар Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Вадима Сірука, Емір-Усеіна Куку, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова до термінів позбавлення волі від семи до 19 років.

Кримінальні справи стосовно членів «Хізб ут-Тахрір» стали візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами в окупованому Криму. «Справа Хізб ут-Тахрір» — одна з найгучніших і найоб'ємніших за кількістю обвинувачених. Десятки кримських мусульман заарештовані за підозрою в участі у цій ісламській партії.