Посольство України в Туреччині підняло кримськотатарський прапор | QHA media
ВІДЕО
26 Червня 2020, 16:28

Посольство України в Туреччині підняло кримськотатарський прапор

Закрити

Сьогодні, 26 червня, у посольстві України в Туреччині відбулася церемонія підняття кримськотатарського національного прапора.

Про це повідомляє турецьке бюро «Кримських новин».

У церемонії брали участь співробітники дипломатичного представництва, представники кримськотатарської діаспори та ін.

Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга заявив, що 26 червня — це вкрай важлива і символічна подія.

Він висловив надію, що у звільненому від російської окупації Криму теж будуть святкувати День кримськотатарського прапора.

Спільними зусиллями разом з нашими міжнародними пантерами Крим буде звільнений і у звільненому Криму вільно разом з українським прапором буде майоріти і кримськотатарський.

Сибіга заявив, що сьогодні кримськотатарський прапор також урочисто піднятий Генеральним консульством України в Стамбулі та консульством України в Анталії.

Це вже стає справжньою традицією, яка всіх нас об’єднує, — додав він.

У свою чергу представник кримськотатарської діаспори, член правління Товариства взаємодопомоги кримських татар Намик Кемаль Баяр зазначив, що День кримськотатарського прапора представляє історичну подію для кримськотатарського народу.

Він нагадав, що 26 червня 1991 року, після повернення кримських татар з місць депортації, у Сімферополі був проведений Перший Курултай кримськотатарського народу.

У цей день ми також згадуємо всіх тих, хто загинув під час депортації та забезпечив нам повернення до Криму. 26 червня не тільки День прапору, але й свято викорінення історичної несправедливості.

Зазначимо, що сьогодні Офіс президента опублікував привітання до Дня кримськотатарського прапора. У привітанні йдеться, що «золота тамга на блакитному стязі для всього світу стала символом нескореності та мужності народу, символом боротьби за повернення Криму під контроль України».

Дивитись ще: