Посольство США у Москві рекомендує своїм громадянам залишити РФ і оголосило про припинення видачі віз

Новини України та світу
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 16:44
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 16:44

Посольство США у Москві з 12 травня різко скоротить перелік консульських послуг, які воно надає, через рішення російської влади заборонити дипмісії наймати іноземців.

Про це заявили в американському посольстві у п'ятницю, 30 квітня.

З 12 травня посольство США у Москві скорочує кількість консульських послуг, залишаючи тільки екстрені послуги для громадян США і обмежену кількість імміграційних віз у разі закінчення терміну їхньої дії, а також імміграційних віз у випадках загрози життю або настання смерті. Оформлення неімміграційних віз, окрім випадків дипломатичних поїздок, припиняється, — йдеться у повідомленні.

У дипмісії підкреслили, що такі скорочення послуг необхідні через повідомлення уряду Росії від 23 квітня про намір заборонити представництву США в РФ наймати іноземних громадян у будь-якій якості.

Таким чином, чисельність консульського відділу посольства США у Москві скоротиться на 75 відсотків, уточнили у посольстві.

Звернення американських громадян оброблятимуться в індивідуальному порядку.

Надання екстрених послуг американським громадянам також може бути відкладено або скорочено через обмеженість можливостей нашого персоналу щодо пересування за межами Москви, — повідомили у дипмісії.

Громадянам США з російською візою, у якої закінчився термін дії, посольство рекомендує залишити країну до 15 червня — «відповідно до термінів, позначених російським урядом», або звернутися до МВС для її продовження.

Нагадаємо, адміністрація президента США запровадила нові санкції проти Кремля з 15 квітня. Новий пакет санкцій щодо Росії, який передбачає вислання 10 російських дипломатів з посольства у Вашингтоні й заборону американським фінансовим інститутам в участі в первинних розміщеннях держборгу РФ, номінованого в рублях.

Росія дзеркально відповіла на вислання дипломатів та оголосила про плановану денонсацію угоди про «відкриту територію», що регулює порядок поїздок російських і американських дипломатів по території двох країн, і намір обмежити можливість короткострокових відряджень для американських дипломатів і наймання росіян в американську дипмісію.