Посольство Ірландії відкрило резиденцію в Україні

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Червня 2021, 10:53
Тетяна Нікішина
08 Червня 2021, 10:53

Вперше у Києві в історії двосторонніх відносин розпочало роботу посольство Ірландії — до цього ірландський посол у Празі працював в Україні за сумісництвом.

Про подію розповіли в пресслужбі МЗС України.

Учора, 7 червня, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар прийняв копії вірчих грамот від посла Ірландії з резиденцією в Україні Тереси Ґілі.

Боднар відзначив, що започаткування роботи посольства Ірландії у Києві сприятиме активізації українсько-ірландського діалогу.

Призначення пані посла Ірландії в Україні з резиденцією в Києві сприятиме пожвавленню політичних контактів, нарощуванню обсягів торгівлі, зміцненню взаємодії між нашими громадянами. Сподіваємося на позитивні зрушення ближчим часом у спрощенні процедури отримання ірландських віз для громадян України, — сказав він.

Співрозмовники також обговорили підготовку візиту міністра закордонних справ та оборони Ірландії Саймона Ковене до України цьогоріч.

Нагадаємо, Ірландія визнала незалежність України 31 грудня 1991 року, дипломатичні відносини між країнами були встановлені 1 квітня 1992 року.

З 2000 в Україні та Ірландії функціонують почесні консульства.

Як повідомляли «Кримські новини», 26 травня під посольством держави-агресора Росії у Києві провели акцію «Ходіння по колу» на підтримку жертв насильницьких зникнень у Криму та їхніх рідних у рамках кампанії «Find&Free».