Посол України в ОБСЄ розповів про ситуацію з ПЦУ і репресії в окупованому Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
06 Листопада 2020, 13:59
Хельга Полтавка
06 Листопада 2020, 13:59

Україна стурбована ситуацією з порушенням прав людини в анексованому Криму.

Про це заявив посол України Євген Цимбалюк під час виступу на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні. Також він розповів, що Росія продовжує оголошувати незаконні вироки політв'язням та здійснювати репресії щодо Кримської єпархії Православної церкви України.

За словами митрополита Климента з Кримської єпархії Православної церкви України, в Криму кількість релігійних громад Православної церкви України зменшилася з 49 у 2014 році до шести. Три з них перебувають під загрозою розпуску, — сказав Цимбалюк.

Він нагадав, що цього тижня Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок фігурантам «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» – Рустему Емірусеінову, Арсену Абхаїрову та Ескендеру Абдулганієву. Російський суд дав їм 42 роки на трьох.

Ми ще раз закликаємо Російську Федерацію відмовитися від незаконної окупації Криму, мілітаризації Чорного та Азовського морів і припинити агресію проти України, у тому числі шляхом виведення своїх збройних формувань, найманців та їхньої техніки з тимчасово окупованих територій України, — сказав посол України.

Посол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор на цьому ж засіданні у Відні закликав Росію припинити перешкоджати роботі кримського адвоката Лілі Гемеджі та звільнити усіх політв'язнів-громадян України.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму відреагували на незаконні вироки і образу Аксьоновим кримських татар.