Посадили у літак і відвезли на конспіративну квартиру. Бекіров розповів, як його вивезли з Криму до Москви | QHA media
09 Вересня 2019, 13:46

Посадили у літак і відвезли на конспіративну квартиру. Бекіров розповів, як його вивезли з Криму до Москви

Закрити

Одразу після засідання «суду» в Криму 27 серпня, на якому Едема Бекірова випустили із СІЗО, кримськотатарського активіста відвезли в кримське «управління» ФСБ Росії, а потім посадили у літак і вивезли до Москви.

Про це «Крым.Реалии» розповів сам Бекіров, який провів два тижні на конспіративній квартирі у Москві під наглядом лікаря.

За його словами, після рішення відпустити його під зобов’язання про явку до «суду», він подумав, що його відвезуть до матері, однак російські силовики посадили Бекірова у мікроавтобус і повезли в будівлю ФСБ.

Там слідчий повернув йому паспорт і його знову посадили в автомобіль.

Дивлюся, їдемо не в бік СІЗО, а на виїзд з міста. Я кажу їм: «Ви дорогу не поплутали? Я Сімферополь добре знаю, ми не туди їдемо». Він (співробітник ФСБ) відповідає: «Ми їдемо до Москви», — розповів Бекіров.

До Москви Бекірова доставили цивільним літаком, після прибуття дозволили повідомити рідним і адвокатам про місце перебування.

Два тижні він провів під наглядом лікарів, а потім дізнався з телевізора про обмін.

7 вересня в Україні в рамках обміну з Росією кримськотатарського активіста Едема Бекірова зустріла в аеропорту Бориспіль його донька Елеонора. У коментарі журналістам Бекіров подякував усім за допомогу та участь.

Нагадаємо, QHA media опублікувало повний поіменний список обміну між Україною і Росією. 7 вересня в’язні Кремля прибули в Україну.

Дивитись ще: