«Порушення законів та звичаїв війни»: двом кримським колаборантам змінили статтю обвинувачення | QHA media
19 Листопада 2019, 16:10

«Порушення законів та звичаїв війни»: двом кримським колаборантам змінили статтю обвинувачення

Закрити

Сьогодні, 19 листопада, прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про зміну підозри двом колишнім співробітникам Служби безпеки України, а нині співробітникам незаконно створеного «управління ФСБ Росії у Республіці Крим і Севастополі».

Тепер підозрюваним інкримінується порушення законів і звичаїв війни — стаття 438 Кримінального кодексу України, повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

Слідством встановлено, що на початку лютого 2015 року на території півострова так звані співробітники ФСБ після незаконного ув’язнення, заподіяння тортур і катувань учаснику Євромайдану змусили його визнати свою провину в злочині, якого він не скоював. А саме в «нанесенні 18.02.2014 року тілесних ушкоджень співробітнику спецпідрозділу «Беркут» на Майдані Незалежності у Києві, за мотивами ідеологічної неприязні та ворожнечі», — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що під час досудового розслідування отримано докази провини зазначених «співробітників» ФСБ щодо порушень статті 147 Конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни, а саме: вчинення нелегального ув’язнення і заподіяння тортур проукраїнському активісту за його участь в мирних акціях протесту на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України, і за висловлення захисту територіальної цілісності країни.

За даними QHA media, йдеться про Андрія Тішеніна і Артура Шамбазова, які застосовували тортури до колишнього сімферопольського міліціонера, учасника Євромайдану Олександра Костенка.

У травні 2015 року жителя Сімферополя Олександра Костенка кримський «суд» засудив до чотирьох років і двох місяців ув’язнення нібито за скалічення співробітника кримського «Беркута» у Києві. Справу українця тоді взяла під особистий контроль «прокурор Криму» Наталія Поклонська. Справа Костенка стала безпрецедентною на той момент, оскільки російська влада, по суті, покарала його за участь у подіях лютого 2014 року, які відбулися навіть не в Криму, а у Києві.

Після розгляду касаційної скарги термін зменшили до трьох років і шести місяців ув’язнення. Кримчанина тримали в російській виправній колонії № 5 міста Кірово-Чепецьк (Кіровська область Росії). На свободу Костенко вийшов 5 серпня 2018 року.

Дивитись ще: