Поранені протестувальники в Ірані, виверження вулкану на Філіпінах, перемовини щодо Лівії. Дайджест світових медіа | QHA media
Огляд

Поранені протестувальники в Ірані, виверження вулкану на Філіпінах, перемовини щодо Лівії. Дайджест світових медіа

13 Січня 2020, 18:03
Фото: politico.com
Закрити
Марина ПищулинаQHA media

Кілька осіб поранено на протестах в Ірані


  •  В іноземних ЗМІ починає з’являтися інформація про поранених на масових протестах, що відбуваються в Ірані. Видання The Guardian повідомляє, що іранська влада може використовувати бойову зброю для розгону протестуючих в Тегерані, поранивши кількох людей, про що свідчать матеріали у соцмережах. Свідки вказують на постріли та плями крові у додаток до сльозогінного газу. Начальник поліції Тегерану заявляє, що пострілів з боку офіцерів не було, тому що їм було наказано проявляти стриманість. Точна кількість поранених невідома. Як відомо, протести в Ірані спалахнули після того, як влада країни офіційно визнала збиття українського літака МАУ, що раніше заперечувала.

Виверження вулкану на Філіпінах


  • В понеділок, 13 січня, Філіпінський фінансовий ринок зачинено у зв’язку із загрозою виверження вулкану неподалік міста Маніла, яке вже сильно засипане шкідливим для здоров’я попелом. Reuters повідомляє, що такі міри були прийняті для забезпечення безпеки службовців та торговців у сфері акцій, фіксованого доходу, а також у спотовій торгівлі у доларах-песо.
  • Як повідомляє CNN, самий вулкан Тааль невеликий, але його вважають одним з небезпечніших у світі, зважаючи на кількість людей, що живуть поблизу. Влада оголосила тотальну евакуацію прилеглої території, і станом на понеділок понад 16 тис. людей вже звернулися до тимчасових евакуаційних центрів. За інформацією bbc news, слабкий потік лави вже почав просочуватися.

Переговори по Лівійському конфлікту


  • Сьогодні у Москві очікується підписання угоди між ворогуючими лідерами Лівії – Фаїзом аль-Сараджем, якого ООН визнає головою уряду, та лідером Лівійської національної армії Халіфа Хафтаром. Як повідомляє DW, угода має покласти кінець боротьбі, яка продовжувалась дев’ять місяців, та затвердити припинення вогню, що було запропоновано Росією і Туреччиною й набуло чинності цими вихідними.
  • Проте, як повідомило Euronews, порушення припинення вогню було зафіксовано вже у перші хвилини з обох боків. Обидві сторони мають різні умови, щоб зупинити ширший конфлікт. Прем’єр-міністр Фаїз аль-Сарадж закликав лівійців «перегорнути сторінку минулого, відкинути розбрат і об’єднатися, щоб рухатися до стабільності та миру».

НАТО відповість на російські ракети в Європі


Фото: quora.com

  • НАТО має намір цього року вживати заходів проти російських ракет, розміщених у Європі, у зв’язку з закінченням Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, повідомляє Teller Report. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що зважаючи на характеристики російських ракет SSC-8, які можуть нести ядерний бойовий заряд і мають дальність понад 2000 кілометрів, Альянс має відповісти, але для цього не буде використовувати нові наземні ядерні ракети.

    Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності було ліквідовано цього літа, бо США ти інші партнери НАТО вважають, що Росія роками порушувала угоду, використовуючи ракети SSC-8, проте Москва заперечує, кажучи, що дальність дії цих ракет – лише 500 кілометрів.
Дивитись ще: