Понад чверть мільйона українців могли постраждати від торгівлі людьми. Найбільше — від трудової експлуатації в Росії | QHA media
Цифри

Понад чверть мільйона українців могли постраждати від торгівлі людьми. Найбільше — від трудової експлуатації в Росії

02 Грудня 2019, 18:51
Закрити

З 1991 року, від моменту проголошення незалежності України, понад 260 тис. українців могли постраждати від торгівлі людьми.

Про це йдеться у дослідженні українського представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ).

За даними організації, тільки за останні три роки 49 тис. жителів України стали жертвами торгівлі людьми, при цьому найчастіше українці страждали від трудової експлуатації в Росії (65% від загального числа постраждалих).

Image result for заробитчане"

Тим часом, за підсумками соціологічного опитування компанії Info Sapiens, проведеного на замовлення МОМ, найбільш привабливими країнами для трудової міграції для українців є Німеччина, де хотіли б працювати 43% опитаних, Польща (35%), Чехія (23%), Італія (19 %) і Канада (10%).

У Росії і США хотіли б працювати по 9% опитаних. У порівнянні з 2017 роком зросла привабливість Німеччини і Чехії, одночасно знизилася привабливість РФ.

11% українців готові працювати без офіційного працевлаштування, 5% готові працювати у закритих приміщеннях без можливості залишити робоче місце і 1% не проти працювати на нелегальному підприємстві.

Дослідження проводилося методом особистого інтерв’ю у червні — серпні 2019 року. Опитали 2 тис. респондентів старше 16 років.

Як повідомляло QHA media, більшість трудових мігрантів з України працюють у Польщі. Причому кількість українських заробітчан у цій країні зросла з 2014 року вп’ятеро: до 2014-го їхня чисельність оцінювалася приблизно у 320 тисяч.

Раніше прес-служба Національного банку повідомила, що українці з-за кордону відправили додому 1,7 мільярда доларів. Найбільше коштів до України надходило зі США (18%) та Ізраїлю (14%). До ТОП-5 країн також входять Італія (9%), Польща (7%) і Росія (7%).

Дивитись ще: