«Понад 60 моїх заперечень судді перефразовували або не давали озвучити» — фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Мустафаєв виступив у російському суді | QHA media
Репресії

«Понад 60 моїх заперечень судді перефразовували або не давали озвучити» — фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Мустафаєв виступив у російському суді

08 Вересня 2020, 13:38
Сервер Мустафаєв. Фото: «Кримська солідарність»
Закрити

У Південному окружному військовому суді російського міста Ростов-на-Дону розгляд справ щодо фігурантів «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» дійшов фінального етапу — судових дебатів. Під час дебатів один з фігурантів Сервер Мустафаєв виступив з промовою, в якій розповів про порушення, з якими зіткнувся під час судових засідань.

Частину його промови опублікувала дружина політв’язня Майє Мустафаєва на своїй сторінці у Facebook.

Мустафаєв у промові підкреслив, що близько 70 формальних судових засідань пройшли під головуванням судді Рідвана Зубаірова, якого курує «сірий кардинал» процесу суддя Роман Сапрунов. «Сапрунова вважаю виконавцем злочинних наказів проти мого народу, ісламу і мусульман — багаторазово проігноровані відводи і заперечення протягом усіх цих судів найкраще тому підтвердження», — сказав він.

За підрахунками Мустафаєва, за період розгляду російськими судами цієї «справи» було більше 35 заяв про відводи — всьому складу або головуючому судді. З них частина ігнорувалася, розглядалася із запізненням на 3-5 судових засідань, частина відхилялася без розгляду нібито через «зловживання правом».

Періодично виводили із зали фігурантів цієї справи. Особисто мене мінімум тричі й завжди на ключових допитах прихованих свідків. Останнє видворення 11 серпня було за 10 хвилин після початку суду, коли я навіть не встиг слова сказати, — зазначив фігурант «справи Хізб ут-Тахрір».

Він розповів, що під час озвучення доказів стороною обвинувачення суд працював повний день та іноді навіть понаднормово («до дев’ятої вечора»), водночас стороні захисту виділяли по пів дня.

У промові Мустафаєв сказав, що його позбавили і обмежили у праві на клопотання, яких було з його боку більше 70, а в цілому більше 150. Його заперечення на дії головуючого російського судді (з його боку більше 60, в цілому більше 200) або не давали озвучити, або постійно необґрунтовано переривали, або перефразовували.

Мінімум три судових засідання минули за критичного стану здоров’я підсудних, з викликом швидкої допомоги. Наприклад, 25 серпня суд проігнорував скаргу на гострий зубний біль Едема Смаілова і провів засідання, — додав Мустафаєв.

В эти дни проходят в Южном окружном военном суде судебные прения в отношении фигурантов Второй Бахчисарайской группы….

Опубліковано Майе Мустафаевою Вівторок, 8 вересня 2020 р.

Адвокатеса Ліля Гемеджи розповіла, що в російському суді Мустафаєву так і не дали закінчити свій виступ під час дебатів. Представник сторони захисту Едем Семедляєв додав, що промову політв’язня головуючий суддя переривав близько десяти разів.

Адвокат Назім Шейхмамбетов підкреслив, що промова Мустафаєва була «нищівною».

Сьогоднішнє засідання ознаменувалося нищівною і розгромною промовою захисників і Мустафаєва, які повністю викрили неспроможність обвинувачення, — наголосив адвокат.

Шейхмамбетов додав, що його підзахисні мають нормальний вигляд, стан і передали слова вдячності усім, хто підтримує їх та їхні сім’ї.

⚡️«СЕГОДНЯШНИЙ ДЕНЬ ОЗНАМЕНОВАЛСЯ СОКРУШИТЕЛЬНОЙ РЕЧЬЮ ЗАЩИТНИКОВ И СЕРВЕРА МУСТАФАЕВА», – адвокат Назим…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 7 вересня 2020 р.

Нагадаємо, Сервер Мустафаєв був затриманий 21 травня 2018 року в Бахчисараї разом з іншим кримськотатарським активістом Едемом Смаіловим. Їх підозрюють в участі у забороненій в Росії мусульманській релігійній організації «Хізб ут-Тахрір». «Кримська солідарність» офіційно заявляла, що розцінює обшук і арешт координатора і активіста організації Мустафаєва як переслідування за активну громадянську, релігійну та національну позицію і залякування суспільства в цілому.

«Кримські новини» повідомляли, що Мустафаєву та іншому фігуранту «справи» Ернесу Аметову не надають медичної допомоги. Незважаючи на критичний стан здоров’я і явні ознаки респіраторного захворювання, кримських татар все одно доставили у Південний окружний військовий суд, де відносно них тривали судові слухання. 

Дивитись ще: