Понад 30 тисяч кримчан незаконно призвали до лав Збройних сил РФ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Липня 2021, 13:
Тетяна Нікішина
30 Липня 2021, 13:

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру окупаційному «військовому комісару» Криму у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Він координував примусовий призов кримчан до військової служби у російських збройних силах.

Про це повідомила пресслужба прокуратури АР Крим.

За даними слідства, росіянин у квітні 2017 року був призначений окупаційною владою на посаду «військового комісара Республіки Крим». Він організовував і проводив незаконні примусові призовні кампанії кримчан до лав збройних сил держави-окупанта.

Йому загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.

Прокуратура розглядає подібний воєнний злочин також у контексті політики РФ, яка спрямована на зміну демографічного складу населення півострова.

Кримчан фактично змушують покидати півострів задля уникнення незаконного призову на службу або кримінальної відповідальності за «ухилення» від такої служби. Наразі органи правопорядку автономії встановили та повідомили про підозри восьми «військовим комісарам» різних районів окупованого Криму, які, починаючи з 2015 року, безпосередньо організовують і проводять на півострові вказані незаконні призовні кампанії, — заявив заступник керівника прокуратури АРК Наріман Сулейманов.

За даними відомства, понад 30 тисяч кримчан призвали на службу до армії РФ. Це є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої ст. 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни, ухваленої в 1949 році.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму зафіксовано у травні 13 нових кримінальних справ і шість нових вироків щодо кримчан за ухилення від служби в Збройних силах РФ.