«Помножений на нуль» — КС Росії назвав поправку про «обнулення» строків президентства Путіна конституційною | QHA media
16 Березня 2020, 18:58

«Помножений на нуль» — КС Росії назвав поправку про «обнулення» строків президентства Путіна конституційною

Закрити
Фото: Коммерсантъ

Конституційний суд Росії вирішив, що поправки про «обнулення» президентських термінів не суперечать конституції. Таке рішення опубліковано на сайті КС РФ.

У документі вказується, що стаття 1 закону про поправку до конституції РФ «Про вдосконалення регулювання окремих питань організації та функціонування публічної влади» є конституційною.

Рішення остаточне і не підлягає оскарженню, — зазначає російський КС.

Пропозиція «обнулення» президентського строку міститься у законопроєкті про поправки, який був підтриманий президентом РФ Володимиром Путіним 15 січня. Пропозицію внесла депутатка російського парламенту Валентина Терешкова.

Зазначається, що президент в Росії не може обіймати цю посаду два терміни, але при цьому прибрали слово «підряд». Водночас «обнуляються» попередні президентські терміни для чинного президента Путіна і третього президента Росії Дмитра Медведєва.

До цього статтею 81 конституції РФ було закріплено, що одна і та ж особа не може обіймати посаду президента Росії більше двох термінів поспіль.

Як повідомляло QHA media, 10 березня Путін позитивно відреагував на ідею «обнулення» президентських термінів, що дозволить йому знову подати свою кандидатуру під час виборів у 2024 році.

Нагадаємо, Володимир Путін вступив на посаду президента Росії 7 травня 2000 року. 14 березня 2004 року Путін залишився на посаді президента на другий чотирирічний термін. 2 березня 2008 року головою держави став перший віцепрем’єр РФ Дмитро Медведєв, висунутий партією Путіна «Єдина Росія». Вже 4 березня 2012 року Путін знову стає президентом РФ.

Наступні вибори президента Росії відбулися 18 березня 2018 року, в річницю анексії Криму Росією. Кандидатура Путіна вчергове перемогла на виборах. У відповідності до конституції РФ, голову держави обрано на шість років.