Помер легендарний український хореограф Чапкіс

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Червня 2021, 12:46
Григорій Чапкіс. Фото з Facebook
Ірина Требунських
14 Червня 2021, 12:46

У неділю, 13 червня, на 91-му році життя помер відомий український хореограф Григорій Чапкіс. Про це у соціальних мережах повідомив його син Григорій Чапкіс.

Спочивай з миром, тато. Легенда ніколи не вмирає, — написав син хореографа.

RIP DAD Григорий Николаевич Чапкис 💔 the legend never dies 💫

Posted by Greg Chapkis on Sunday, June 13, 2021

Хореограф Григорій Чапкіс народився 24 лютого 1930 року в Кишиневі (Молдова). Під час Другої світової війни сім’я Чапкісів через евакуацію опинилася у Казахстані. Повертаючись звідти, вони оселилися у Києві. У 1945 році Чапкіс став танцівником ансамблю пісні й танцю «Трудові резерви». Закінчив Київський інститут культури та студію при оперному театрі. З 1950 року працював хореографом у театрі імені Івана Франка. З 1955 року виступав у складі Державного ансамблю танцю під керуванням Павла Вірського.

Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня і був головним танцмейстером Віденського балу. Сам Чапкіс відкрив «Школу танців Чапкіса» у Києві, а його син Григорій — школи хіп-хопу «Чапкіс-Денс» у Сан-Франциско (США).

У грудні минулого року Чапкіса госпіталізували з двосторонньою пвнемонією, а згодом виписали. Вже у січні 2021 року його госпіталізували повторно, бо запалення легенів виявилося недолікованим. До реанімації він потрапив 9 лютого через ускладнення.

Раніше в ніч проти 17 квітня на 79-тому році життя помер український письменник, громадський політичний діяч Володимир Яворівський.

«Кримські новини» публікували інтерв’ю з художньою керівницею Державного ансамблю пісні й танцю кримських татар «Хайтарма», хореографкою Ремзі Баккал.