Політв'язню Якименку не надають медичної допомоги і застосовують насильницькі дії. «Виводять на вулицю за мінусової температури і примушують роздягатися наголо» — Денісова | QHA media
Репресії
04 Грудня 2019, 15:10

Політв'язню Якименку не надають медичної допомоги і застосовують насильницькі дії. «Виводять на вулицю за мінусової температури і примушують роздягатися наголо» — Денісова

Закрити

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що до активіста «Автомайдану» Володимира Якименка, засудженого в Росії, застосовують фізичне насильство в російській колонії та відмовляють у наданні медичної допомоги.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

У Володимира суттєво погіршився стан здоров’я. Він страждає від болю у животі та ключиці, також має проблеми із зубами. Незважаючи на існуючі проблеми зі здоров’ям, медичні працівники пенітенціарної установи не надають необхідної допомоги нашому співвітчизнику, — написала Денісова.

Також вона повідомила, що Якименка під тиском примусили підписати відмову від повного медобстеження.

Окрім того, за її даними, працівники колонії б’ють українця по нирках, виводять на вулицю за мінусової температури і примушують роздягатися наголо, після чого починають проводити тривалий огляд особистих речей.

До того ж Якименко не забезпечений одягом за сезоном і взуттям за розміром, що призвело до травм ніг.

Денісова підкреслила, що дружина українця передавала посилку з теплими речами і ліками, але її в колонії не прийняли.

У зв’язку із цим український омбудсмен звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням якомога швидше допомогти проведенню повного медобстеження Якименка і за його результатами надати відповідну медичну допомогу.

Також вона закликала радника-посланця тимчасово повіреного у справах України в РФ Василя Покотило терміново перевірити умови тримання та забезпечити Якименку відповідну консульсько-правову допомогу.

Отримала інформацію щодо кричущої ситуації з порушення прав незаконно засудженого громадянина України Володимира…

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 4 грудня 2019 р.

Володимир Якименко був затриманий на адмінкордоні з анексованим Кримом влітку 2017 року. До цього він неодноразово перетинав адмінмежу, оскільки працював таксистом. У Росії його звинуватили в перевезенні наркотиків і засудили до 15,5 років позбавлення волі. Якименка тримають в колонії № 4 Саратовської області РФ.

Дивитись ще: