«Політв’язень Матюшенко у критичному стані: є підозра на онкозахворювання» — Денісова | QHA media
31 Липня 2020, 12:46

«Політв’язень Матюшенко у критичному стані: є підозра на онкозахворювання» — Денісова

Закрити
Валерій Матюшенко

Громадянин України Валерій Матюшенко, якого тримають бойовики у Макіївській виправній колонії №32 на тимчасово окупованій Росією території Донецької області, перебуває у критичному стані. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Чоловік почав швидко втрачати вагу, і наразі важить менше 60 кілограмів, що є одним з можливих симптомів онкозахворювання. Окупанти запропонували госпіталізувати Матюшенка у тюремну лікарню, етапування до якої займе близько трьох тижнів. «Через критичний стан здоров’я він може фізично не перенести таку дорогу», — уточнила омбудсменка.

Крім того, вчора рідним так і не вдалося передати йому хоча б якісь ліки. Їм було відмовлено через відсутність чеків на них, — підкреслила Денісова.

Вона закликала координатора від ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Тоні Фріша, керівництво Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, субделегацію МКЧХ втрутитися у ситуацію, сприяти негайній госпіталізації Матюшенка та наданню йому кваліфікованої медичної допомоги.

☝️Валерій Матюшенко, який незаконно утримується органами окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово…

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 29 липня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», підприємця і музиканта Валерія Матюшенка бойовики «ДНР» схопили в рідному Кальміуському 15 липня 2017 року і дали йому 10 років в’язниці за «шпигунство».

Дивитись ще: