Поліція у Гонконзі почала розгін демонстрантів. У місті тривають наймасштабніші акції з 1997 року, коли Великобританія повернула його під суверенітет Китаю | QHA media
12 Червня 2019, 16:38

Поліція у Гонконзі почала розгін демонстрантів. У місті тривають наймасштабніші акції з 1997 року, коли Великобританія повернула його під суверенітет Китаю

Закрити

У Гонконзі поліція стала до силового розгону демонстрантів, які вже декілька днів протестують проти зміни законодавства щодо екстрадиції до материкового Китаю.

Правоохоронці застосували перцевий газ, кийки та гумові кулі.

На численних кадрах, поширених у соцмережах, видно, як сили правопорядку жорстко розправляються з протестувальниками і відкривають по них вогонь.


Сьогодні десятки тисяч людей у напівмасках, в основному молодь і студенти, блокували вулиці біля урядових будівель. У протестах беруть участь представники найрізноманітніших верств населення Гонконгу — студенти, адвокати, бізнесмени. На різних платформах написані сотні петицій.

Організатори протестів кажуть, що минулої неділі на вулиці вийшли понад мільйон людей. За даними поліції, їх було 240 тисяч. Вказується, що це наймасштабніша акція з 1997 року, коли Великобританія повернула місто під суверенітет Китаю.

Влада Китаю наполягає на якнайшвидшому ухваленні закону про екстрадицію, і очікується, що це відбудеться під час голосування 20 червня.

Якщо поправку підтримають, жителів міста зможуть екстрадувати навіть до тих країн, з якими у Гонконгу немає про це договору, у тому числі у Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.

Серед екстрадованих опиняться втікачі з материка, що критикують китайську владу і ховаються від каральних заходів у Гонконзі.

Критики поправки вважають, що в китайській судовій системі права екстрадованих виявляться незахищеними. Окрім того, на їхню думку, новий закон відбере у Гонконгу серйозну частку автономії.

Тим часом, сьогодні, 12 червня, у центрі Москви відбувся марш на підтримку кореспондента «Медузи» Івана Голунова. За годину після початку ходи силовики перекрили декілька вулиць і почали затримання.

Влада Москви стверджує, що марш є неузгодженим, закликавши громадян «не піддаватися на провокації і утриматися від участі у несанкціонованому заході».

Дивитись ще: