Покажчик кримськотатарською і реквієм за жертвами геноциду. Львів вшанував пам'ять жертв депортації. ФОТО | QHA media
18 Травня 2019, 15:12

Покажчик кримськотатарською і реквієм за жертвами геноциду. Львів вшанував пам'ять жертв депортації. ФОТО

Закрити

У Львові відкрили символічний вуличний знак з написом: «Площа Ринок» трьома мовами, у тому числі й кримськотатарською.

Про це повідомляє прес-служба міської мерії.

Урочиста подія відбулася у рамках Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар, на ній мер Львова Андрій Садовий висловив підтримку кримським татарам, які проживають у місті.

Сьогодні є певний символізм, що ми тут, на площі Ринок, встановили цю таблицю. Тут є написи трьома мовами: українською, англійською і кримськотатарською. Я б хотів, щоб усі кримські татари знали, що Львів — це місто, яке боротиметься за право кримських татар жити у вільній Україні, щоб Крим завжди був українським, — сказав львівський міський голова.

Садовий зазначив, що у Галичині також відбувалися страшні репресії, і українців вивозили десятками тисяч до концтаборів.

На площі перед Ратушею також відкрили тематичну виставку картин кримськотатарського художника Рустема Емінова із серії «Унутма» («Не забувай»), присвячену депортації кримських татар з історичної Батьківщини у травні 1944 року.

Після відбулася всеукраїнська акція «Хвилина мовчання» у пам’ять про жертв геноциду кримськотатарського народу, а також реквієм за участю представників місцевої влади, кримськотатарської громади, запрошених гостей і жителів міста. Зокрема, спочатку зазвучав Гімн України та Гімн кримськотатарського народу, а потім зі словом виступили запрошені гості.

У 2018 році саме у Львові завершився Міжнародний кримський марафон зі збору коштів на погашення штрафів, виписаних російською владою кримським татарам за участь в одиночному пікеті.

Дивитись ще: