Почалися міжнародні морські військові навчання Sea Breeze-2021

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
29 Червня 2021, 14:50
Тетяна Нікішина
29 Червня 2021, 14:50

На Херсонщині відбулася церемонія відкриття берегової компоненти українсько-американських міжнародних навчань «Сі Бриз-2021».

Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських сил Збройних сил України.

В урочистій церемонії відкриття берегової компоненти взяли участь командувач Військово-Морських сил Збройних сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, командувач морської піхоти генерал-лейтенант Юрій Содоль, заступник командувача ВМС ЗС України капітан 1-го рангу Олексій Доскато, керівник навчань з американської сторони капітан 1-го рангу Стюарт Бауман, керівник моніторингової групи НАТО підполковник Тіно Колман.

Під час церемонії були підняті державні прапори України, США, Грузії та Республіки Молдова. Після чого на загальновійськовому полігоні Олешківські піски зазвучали державні гімни країн-учасниць.

Ці навчання об'єднують море, повітря, сушу. Всі три компоненти працюватимуть за єдиним замислом під загальним керівництвом Морського командування, — зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

У свою чергу керівник навчань з американської сторони капітан 1-го рангу Стюарт Бауман наголосив, що «Сі Бриз-2021» є яскравим прикладом глобального партнерства заради миру.

Ці навчання набувають особливого значення, адже вони є дієвим інструментом, який дозволить усім учасникам отримати нові знання і практичні навички для ефективної протидії зовнішнім загрозам, — генерал-лейтенант Юрій Содоль.

Головною темою «Сі Бризу» у 2021 році є проведення стабілізаційної операції у кризовому регіоні. Підрозділи берегової компоненти відпрацьовуватимуть широкий спектр завдань у межах єдиного задуму.

Зокрема, багатонаціональний штаб плануватиме операцію відповідно до чинного у країнах НАТО і прийнятого у Збройних силах України процесу прийняття військових рішень MDMP (Military Decision-Making Process). Крім того, підрозділи морської піхоти ВМС України, Державної прикордонної служби України та США, а також військовослужбовці з Грузії та Молдови у тісній взаємодії з іншими компонентами навчання відпрацьовуватимуть різні завдання у межах тактичної, вогневої, інженерної, повітряно-десантної підготовки, здійснюватимуть морське десантування.

Як повідомляли «Кримські новини», Москва закликає Вашингтон відмовитися від проведення багатонаціональних морських військових навчань Sea Breeze-2021 у Чорному морі, які проводяться на території України з 1997 року.