«Плутався в свідченнях» — адвокат про ФСБшника, який «знайшов» схрон у Бекірова

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 13:28
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 13:28

Сьогодні в Центральному районному «суді» Сімферополя у «справі Едема Бекірова» допитали співробітника ФСБ Артема Жердєва, який проводив «оперативно-розшукові заходи». Саме він був присутній на огляді ділянки місцевості, під час яких були вилучені боєприпаси з «обладнаного схрону».

Про це повідомляє «Кримська солідарність» зі слів адвоката Олексія Ладіна після завершення судового засідання.

На думку захисника, свідок розповів заздалегідь вивчений текст. При цьому, відповідаючи на уточнюючі питання адвоката, плутався у власних свідченнях.

Він впевнено сказав, що понятими під час проведення цього заходу були два брата і назвав їхні прізвище. Насправді, я думаю, він нашвидкоруч переглянув протокол, побачив однакові прізвища понятих і на цьому засновував своє розуміння, що вони брати. Понятими було подружжя, чоловік і дружина, один понятий був чоловічої статі, інший — жіночої, — коментує Ладін.

Співробітник ФСБ Жердєв пояснив суду, що під час слідчих дій він із вибухотехніком та іншими учасниками спостерігали за тим, як діставали вибухівку з труби. Інші ж учасники даної дії стверджують, що вони підійшли, коли вибухівку вже витягли з труби.

Усі ці неточності явно показують, що цей захід був, м'яко скажемо, штучним, — сказав адвокат.

Також Жердєв пояснив, що при спілкуванні з секретним свідком «Меметовим» з'ясував місцезнаходження схрону, не уточнюючи GPS координати або інші відомості. Співробітник ФСБ знайшов даний схрон, спираючись лише на словесні свідчення свідка. На думку Ладіна, версія співробітника ФСБ заслуговує жорсткої критики і сумнівів.

Понад одного року і вісім місяців інвалід І групи Едем Бекіров провів у СІЗО за звинуваченням у скоєнні злочину за статтею 222 частина 2 і 222.1 частина 2 КК РФ (зберігання і передача вибухових речовин і боєприпасів). Силовики затримали його на в'їзді у Крим вранці 12 грудня 2018 року. На півострів він прямував, щоб відвідати літню матір та інших родичів перед плановою операцією на серці. Був вивезений спецслужбами з Криму і звільнений 7 вересня 2019 року в результаті «великого обміну» між Україною та Росією.

Як повідомляли «Кримські новини», донька колишнього в'язня Кремля Елеонора Бекірова зазначила, що перебування у СІЗО відбилося і на психологічному стані батька, тому з ним працюватиме психолог.