План для українських банків, суворі обмеження через коронавірус та катування в «ЛДНР». Дайджест світових медіа про Україну | QHA media
Огляд

План для українських банків, суворі обмеження через коронавірус та катування в «ЛДНР». Дайджест світових медіа про Україну

19 Березня 2020, 16:00
Закрити
Асіф АлієвQHA media

Новий план для підтримки українських банків


У зв’язку із турбулентністю ринку через епідемію коронавірусу Нацбанк України запровадив довгострокове рефінансування банків до п’яти років для підтримки кредитування та їхньої ліквідності.

Таке рішення, пише агентство Reuters, допоможе зберегти фінансову стабільність в країні, а також стимулювати економічний розвиток.

У заяві НБУ повідомляється, що таким чином створюються сприятливіші умови для розвитку довгострокового кредитування підприємців та населення, зокрема іпотечного, кредитів на розвиток бізнесу тощо.

В Україні найбільш суворі заходи обмеження для боротьби з коронавірусом


Хоч коронавірус і не завдав такого удару Україні, як її європейським сусідам, загроза епідемії підштовхнула лідерів держави до введення найбільших суворих заходів обмеження, ніж будь-хто з країн регіону.

Про це пише британське Independent, де розповідається про затримання у Києві злочинців, які, погрожуючи зброєю, вкрали у підприємців близько 100 тисяч медичних масок.

Видання при цьому розповідає, як, власне, Україна бореться з пандемією вірусу.

Журналіст Олівер Каролл нагадує, що минулого тижня президент Володимир Зеленський анонсував закриття кордону для іноземців, а з понеділка розширили заходи обмеження на території всієї країни.

Магазини, церкви і більшість громадських закладів закриті з опівночі понеділка, а з опівдня середи припинила роботу левова частка внутрішнього транспорту. Виступаючи на українському телебаченні, Зеленський зауважив, що карантин необхідний для подолання кризи.

Проте він запропонував використовувати час, який люди вимушені проводити вдома, задля розв’язання іншої масштабної проблеми України — демографії. Адже від початку 1990-х населення країни зменшується через високий рівень еміграції та смертності, а також низьку народжуваність.

Ніхто не скасовував демографічну кризу. Я думаю, що час для вирішення цієї проблеми настав, — сказав Зеленський, звернувшись до молодих українців.

Б’ють і катують електричним струмом – в’язні «ЛДНР»


У фейкових «ДНР» та «ЛНР» на сході України, які були створені за підтримки Росії, ув’язнені систематично піддаються тортурам та жорстокому поводженню.

Як пише німецьке Frankfurter Allgemeine Zeitung, про це стало відомо завдяки доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

Співробітники УВКПЛ змогли опитати 56 з 76 чоловіків і жінок, які були визволені з «народних республік».

Близько 80% колишніх в’язнів заявили, що їх били, і близько 60% повідомили про катування електричним струмом. Кожен третій розповів, що їм погрожували, що щось може трапитися з їхніми родичами або що їх можуть зґвалтувати.

Близько 30% піддавалися різним формам сексуального насильства або перебували під загрозою смерті.

Видання наводить слова визволеного з полону журналіста Станіслава Асєєва, якого заарештували бойовики у 2017 році. Він розповів, що його катували «досить довго» електричним струмом.

Якщо ви чесні з самим собою, ви повинні визнати: самогубство — цілком розумна ідея, — сказав він.

Асєєв підписав документи, які вимагали від нього бойовики, а потім «зізнався» в роботі на українську розвідку журналістам російського державного мовника «Россия 24».