«Північний потік-2» руйнує екосистему Балтійського моря

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Лютого 2021, 15:18
Ірина Требунських
19 Лютого 2021, 15:18

Під час добудови гілки «Б» проєкту газопроводу «Північний потік-2» Росія нехтує технологічними та екологічними обмеженнями. Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

Наразі є затверджений маршрут для суден під час переходу з порту Мукран (Німеччина) до місця проведення робіт у винятковій морській економічній зоні Данії.

Упродовж останніх місяців судна «Фінвал», «Умка», криголами «Владислав Стрижов» і «Юрій Топчєв» неодноразово проходили в німецьких територіальних водах через зону зимівлі птахів, рух суден якою заборонений, — розповіли розвідники.

При цьому держава-агресор РФ наразі прокладає трубу на глибині 65-70 метрів, що вдвічі швидше, ніж на значно менших глибинах до цього. «Такий темп обумовлений політичним рішенням — якнайшвидше завершити будівництво, за радянською традицією приурочивши його до свята дня Росії 12 червня», — пояснили в українській розвідці.

Нагадаємо, 15 січня Федеральне морське і гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» в економічній зоні країни. Вже 19 січня дія дозволу на ведення робіт з будівництва газопроводу в німецьких територіальних водах була призупинена.

Як повідомляли «Кримські новини», посол Франції в Україні Етьєн де Понсен заявив про згоду доєднатися до «Кримської платформи» і нагадав позицію Франції про те, що проєкт російського газопроводу «Північний потік-2» викликає великі сумніви.