«Північний потік-2» будують у німецьких водах незважаючи на санкції

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
24 Травня 2021, 17:11
Тетяна Нікішина
24 Травня 2021, 17:11

У компанії Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом російського газопроводу «Північний потік-2», заявили про відновлення робіт з прокладання труб у німецьких водах.

Про це повідомляє видання DW.

Роботи проводить російське трубоукладальне судно «Фортуна».

Нині «Фортуна» працює у водах Німеччини згідно з наявними дозволами та заявами влади, — заявив у неділю представник компанії.

Варто нагадати, що 23 лютого 2021 року США внесли судно-трубоукладач «Фортуна», який бере участь у будівництві «Північного потоку-2», до ще одного списку санкцій.

Ці санкції застосовані згідно із законом PEESA «Про захист енергетичної безпеки Європи».

Під санкції потрапила компанія «КВТ-Рус», яка є власником судна «Фортуна».

Проте минулого тижня німецьке Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) дало дозвіл на продовження робіт.

Труби мають укласти на ділянці завдовжки два кілометри. Сама ділянка розташована у виключній економічній зоні Німеччини.

У BSH пояснили своє рішення тим, що зараз у цій зоні немає червонокнижних птахів, які потребують захисту. Тож немає потреби, як планувалося спочатку, чекати до кінця травня, щоб почати роботи. Труби можна укласти на морське дно, а монтаж мають провести пізніше.

За даними Nord Stream 2, зараз у водах Данії також тривають роботи, до яких залучене російське трубоукладальне судно «Академік Черський».

Варто зазначити, що «Академік Черський» 21 травня включили до санкційного списку США через участь у будівництві газопроводу.

Як повідомляли «Кримські новини», народні депутати Верховної Ради проголосували за проєкт постанови №5520 щодо звернення до Конгресу США. Вони просять запровадити санкції проти газопроводу «Північний потік-2».