«Підтримуємо Україну в протидії окупації Криму» — учасники міжнародної дискусії

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Лютого 2021, 18:37
Скріншот
Ірина Требунських
23 Лютого 2021, 18:37

Сьогодні, 23 лютого, у відповідь на порушення прав людини у тимчасово окупованому Криму відбулася онлайн-дискусія за участі міністрів закордонних справ декількох країн. Організаторами заходу виступили міністерство закордонних справ України, Український інститут і постійні представництва України, Латвії, Литви, Польщі та Туреччини у Женеві.

До дискусії також долучилися високий представник Держепу США, заступники МЗС Туреччини та Грузії, представники низки інших держав-членів ООН та міжнародних організацій.

З окремими заявами виступили керівниця «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник, журналістка Лутфіє Зудієва і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Мета цього заходу — підвищення рівня міжнародної обізнаності про продовження порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, — зазначається в поясненні.

Під час дискусії міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів про «Кримську платформу» — новий формат багатосторонньої консультації та координації для підвищення ефективності міжнародної реакції на постійну окупацію Криму.

В порушення міжнародного права Крим вже сім років окупований Росією. Це також є загрозою міжнародній безпеці. На окупованому півострові порушуються права людини: незаконні арешти, переслідування, вбивства та зникнення людей. І ситуація ускладнилася також пандемією, — наголосив голова МЗС Латвії Едгар Рінкевичс.

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау уточнив, що окупанти продовжують порушувати права людей в Криму. «Наприклад, станом на грудень 2020 року утримуються за ґратами більше сотні політичних в’язнів, серед яких більшість — кримські татари. Ми впевнені, що обмеження релігійних свобод, переслідування за релігійними поглядами є неприпустимим», — наголосив він.

У свою чергу заступник міністра закордонних справ Туреччини Айвуз Селім Кіран запевнив, що їхня країна й надалі підтримуватиме Україну, українців та кримських татар у боротьбі проти незаконної російської окупації.

Панельна дискусія відбулася у рамках 46 сесії Ради з прав людини. Робоча мова дискусії — англійська.

Ministerial Panel Discussion: International Response to the Human Rights Violations in the Temporary Occupied Crimea (Ukraine)

🔸 Панельна дискусія за участі міністрів закордонних справ у відповідь на порушення прав людини у тимчасово окупованому Криму. Захід організовують Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, постійні представництва України, Латвії, Литви, Польщі та Туреччини у Женеві у партнерстві з Ukrainian Institute - Український інститут 🔸 Ministerial Panel Discussion is an International Response to the Human Rights Violations in the Temporary Occupied Crimea (Ukraine). Co-organized by the Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, the Permanent Missions of Ukraine, Latvia, Lithuania, Poland, and Turkey in partnership with the Ukrainian Institute - Український інститут

Posted by Ukrainian Institute - Український інститут on Tuesday, February 23, 2021

Нагадаємо, згідно з моніторингом ЮНЕСКО, найбільш вразливими групами, які страждають від порушень прав людини в Криму, є кримські татари та українці, що піддаються значному тиску з боку окупаційної «влади».

«Кримські новин» повідомляли, що у Раді Європи підготують «дорожню карту» із захисту прав людини у Криму.