Підсумки засідання ТКГ: сторони погодили 19 ділянок розмінування, чотири ділянки розведення і відкриття нових КПВВ на Луганщині

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
03 Вересня 2020, 13:33
Ольга ПолтавкаQHA
03 Вересня 2020, 13:33

Про підсумки засідання Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, яке відбулося у форматі онлайн-конференції, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Як зазначається, на засіданні ТКГ по Донбасу були погоджені координати 19 пріоритетних ділянок розмінування. 20-та ділянка поблизу Золотого розміновуватиметься у межах проведення робіт з відкриття додаткового КПВВ у цьому районі, яке попередньо заплановане на листопад.

У ТКГ були принципово погоджені чотири наступні ділянки розведення сил і засобів; поставлено завдання безпековій групі розробити детальний план та фіналізувати проект доповнення до Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил та засобів від 21 вересня 2016 року, — йдеться у повідомленні.

У межах робочої групи з гуманітарних питань українська сторона виконала усі необхідні процедури, надавши ОБСЄ інформацію про утримуваних осіб, яких запитує інша сторона в рамках обопільного звільнення.

Україна вже понад місяць очікує на інформацію про стан та місцеперебування запитуваних осіб, утримуваних на тимчасово окупованих територіях, — повідомляють в ОП.

Координатор від ОБСЄ Тоні Фріш заявив про неприпустимість пов'язування процесу звільнення утримуваних осіб зі сторонніми питаннями. Він закликав всіх учасників завершити процес обміну списками на обопільне звільнення утримуваних осіб і зняв з розгляду інші питання через блокування переговорного процесу з політичних мотивів.

Представник окремих районів Донецької області України у складі ТКГ Денис Казанський звернувся до інших учасників переговорів із закликом розблокувати процес обопільного звільнення утримуваних осіб, зважаючи на складні обставини, які переживають люди, що перебувають в ув'язненні.

Представники Росії у ТКГ наполягають на внесенні змін до постанови Верховної Ради України № 795 від 15 липня 2020 року.

На робочій групі з безпекових питань голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшар Халіт Чевік зазначив, що сторони дотримуються повного і всеосяжного режиму припинення вогню.

Також спостерігачі СММ ОБСЄ не зафіксували жертв серед мирного населення від початку оголошення режиму припинення вогню.

Спецпредставник ОБСЄ у ТКГ Хайді Грау особливо відзначила досягнення прогресу в питаннях безпеки. Вона висловила подяку сторонам за дотримання режиму припинення вогню та закликала їх робити все можливе, щоб він зберігався.

Сторони переговорів погодилися з необхідністю продовження дотримання "тиші".

Як розповів представник окремих районів Донецької області в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі "Україна 24", Україні вдалося домогтися деяких результатів, однак гуманітарний і політичний напрямок виявилися фактично заблоковані.

"Немає результатів стосовно політичної підгрупи. Політичне обговорення "формули Штайнмаєра", закону про особливий статус, того, чого вони завжди самі від нас вимагали, вони самі й заблокували фактично. Є результати з відкриття нових КПВВ, два КПВВ будуть відкриті в Луганській області у листопаді. Принаймні, ми до цього готуємося і ми це заявляємо, і та сторона цього не заперечує. Швидше за все, це Золоте і Щастя, наскільки я пам'ятаю", — розповів він.

Нагадаємо, дещо раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук розповів, що Україна пропонує замість поняття «особливий статус» Донбасу ввести формулювання «особливий режим адміністративного управління».

Як повідомляли «Кримські новини», Кравчук заявляв, що готовий до переговорів з людьми з тимчасово окупованих територій, але тільки з тими, хто представляє громадянське суспільство і не брав участі у війні проти України.