«Підключали струм, били у живіт і в пах»: дружина журналіста Єсипенко про тортури в Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Травня 2021, 14:37
Асіф АлієвQHA
03 Травня 2021, 14:37

Катерина Єсипенко — дружина журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка, затриманого співробітниками ФСБ Росії в Криму, записала відеозвернення.

За її словами, весь світ здригнувся від безглуздості звинувачень, висунутих проти її чоловіка. Катерина Єсипенко нагадала, що Владислава затримали на наступний день після того, як він знімав відео покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку в Сімферополі.

Тортури, побиття та абсурдні звинувачення на адресу проукраїнських активістів і українських журналістів — черговий сценарій окупаційної влади Криму, — сказала вона.

Єсипенко сказала, що в салон автомобіля журналіста силовики підклали гранату, щоб звинуватити його в перевезенні вибухових речовин. У своєму відеозверненні, присвяченого до Міжнародного Дня свободи преси, жінка розповіла про тортури російських окупантів.

Два дні його катували. Роздягнувши догола і надівши на вуха дроти, вони підключали електричний струм. Били в живіт, по ногах і в пах. Погрожували приєднати струм до геніталій. Чи не пускали до нього незалежних адвокатів, — сказала вона.

Роблять це силовики, щоб Владислав Єсипенко визнав свою провину, що він нібито шпигун, який працює на українську розвідку. На «суді» чоловік Катерини відмовився від показань даних під тортурами.

Єсипенко зазначила, що її чоловіка переслідують за професійну діяльність і вона має намір боротися за звільнення свого чоловіка до кінця, «щоб не довелося при цьому пережити».

Ті повернешся, чуєш?, — сказала вона українською наприкінці відеозвернення.

1 травня Київський районний «суд» у тимчасово окупованому Сімферополі залишив за гратами журналіста Єсипенка до 11 липня 2021 року. Сам Єсипенко розповів адвокатам, що відчуває себе добре «наскільки можна добре себе почувати в тортур умовах».

Силовики ФСБ заявили, що нібито Єсипенко зізнався в зборі інформації «про місця масового перебування людей та життєзабезпечення», що знімав фото і відео для Служби зовнішньої розвідки України, а «завдання йому на це видав полковник з прізвищем Кравчук».

Сполучені Штати Америки публічно засудили незаконне позбавлення волі окупантами співробітника «Радіо Свободи» Єсипенко. Відповідну заяву опублікувало американське посольство в Києві.