«Під приводом пандемії окупанти в Криму обмежують пересування громадян України» — представник України в ОБСЄ | QHA media
03 Серпня 2020, 13:09

«Під приводом пандемії окупанти в Криму обмежують пересування громадян України» — представник України в ОБСЄ

Закрити
Євген Цимбалюк

Виправдовуючись нібито протиепідемічними заходами, пов’язаними з поширенням COVID-19, окупанти в Криму обмежують свободу пересування громадян України. Про це розповів представник України при міжнародних організаціях Євген Цимбалюк під час виступу в Постійній раді ОБСЄ у Відні, передає BlackSeaNews.

Він пояснив, що громадянам України, які постійно проживають на території окупованого Росією Криму і яким примусово видали паспорти держави-окупанта, на час дії карантину дозволяють лише один раз залишити територію півострова і повернутися назад.

Мешканці Криму, які відмовилися отримати російський паспорт, вважаються «іноземцями» і можуть виїхати, але вже без можливості повернення до Криму, — сказав Цимбалюк.

Постійний представник також підкреслив, що окупаційна «влада» вимагає для перетину адмінкордону з тимчасово окупованим Кримом лише російські паспорти. За пред’явлення українських паспортів при цьому окупанти почали виписувати жителям півострова штрафи. «Ми закликаємо держави-учасниці, інституції ОБСЄ продовжувати приділяти увагу ситуації з правами людини та основними свободами на тимчасово окупованому Кримському півострові. Він не повинен перетворитися на «сіру зону» у регіоні ОБСЄ», — заявив Цимбалюк.

Водночас представник Росії Олександр Лукашевич у своїй доповіді нічого не сказав про окупований РФ український півострів. Хоча його виступ був присвячений «порушенню прав національних меншин» в Україні.

Як повідомляли «Кримські новини», федеральна служба безпеки Росії на адмінкордоні на в’їзді до окупованого півострова перевіряє наявність російського паспорта. За його відсутності кремлівська спецслужба складає адмінпротокол.

Міністерство закордонних справ України засудило запроваджені окупаційною «адміністрацією» Росії обмеження на виїзд з анексованого Криму до України громадян, які відмовилися від отримання паспорту РФ.

Дивитись ще: