Під посольством Росії в Києві відбулася акція «Ходіння по колу»

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Травня 2021, 18:19
Ірина Требунських
26 Травня 2021, 18:19

Сьогодні, 26 травня, під посольством держави-агресора Росії у Києві провели акцію «Ходіння по колу» на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму та їхніх рідних у рамках кампанії «Find&Free».

Як повідомляють організатори «КримSOS», це вже 58 акція.

Такий захід проводиться щомісячно з 2016 року, коли в окупованому Криму було викрадено члена виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар, члена регіонального меджлісу Ервіна Ібрагімова.

Росія не зацікавлена в ефективному розслідуванні справ про зникнення, адже саме окупаційна «влада» в Криму причетна до цих злочинів. Тому наші акції виглядають як ходіння по колу: ми вимагаємо, Росія мовчить, РФ мовчить, ми — вимагаємо, — пояснили активісти.

Водночас активісти підкреслили, що це коло буде з часом розірвано.

З 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини. Після 19 з них знайшли живими, ще трьох людей знайшли у місцях несвободи, одного — екстрадували. Шестеро людей були знайдені мертвими.

Доля ще 15 людей й досі невідома. Це Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Мухтар Арісланов, Руслан Ганієв, Арлен Терехов, Ервін Ібрагімов, Ескендер Ібраімов, Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Федір Костенко і Арсен Алієв.

«Для родичів жертв насильницьких зникнень наші акції є дуже важливими. Попри те, що наші акції безпосередньо не викликають реакції з боку РФ, ми все одно продовжуватимемо вимагати від Росії інформації та розслідування цих злочинів», — підкреслив активіст Денис Савченко.

Нагадаємо, що 57-ма акція «КримSOS» проти насильницьких зникнень в окупованому Криму відбулася під назвою «Увага! Зникла людина!».

Як повідомляли «Кримські новини», прокуратура АРК повідомила про підозру в порушенні законів і звичаїв війни чотирьом жителям Криму, які в березні 2014 року викрадали і катували координаторів і прибічників кримського Євромайдану, що намагалися мирним шляхом протидіяти окупації півострова.