Під посольством Росії провели 60-ту акцію щодо насильницьких зникнень в Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 16:
Фото: «Суспільне»
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 16:

В столиці України біля посольства РФ провели вже шістдесяту акцію в рамках кампанії «Find & Free» щодо зниклих безвісти людей в тимчасово окупованого Росією Криму. Акцію провели волонтери організації «Крим_ SOS».

Активісти провели перфоманс під назвою «Коли ви повернетесь», нагадуючи українському суспільству про справи жертв насильницьких зникнень в Криму та про страждання, які окупанти завдають їхнім близьким.

Ми тут вкотре збираємося для того, аби нагадати, що потрібно добиватися правди, потрібно задіяти національні, міжнародні механізми, щоб всі 15 жертв насильницьких зникнень, про чию долю невідомо, були знайдені. Щоб змусити Росію відповісти на багато запитань, — сказав аналітик «Крим_SOS» Євгеній Ярошенко.

Активісти нагадали, що за часи окупації Росією в Криму жертвами насильницьких зникнень стали 44 людини. Пізніше 19 з них знайшли живими і на волі, трьох згодом знайшли в місцях несвободи, одного — екстрадували, шістьох людей знайшли мертвими.

60 акція КримSOS біля посольства РФ «Коли ви повернетесь…»

Posted by Крим_ SOS on Monday, July 26, 2021

Доля зниклих 15 людей поки невідома. Це Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арлен Терехов, Руслан Ганієв, Арсен Алієв, Ескендер Ібраїмов та Ервін Ібрагімов. Правозахисники записали відеозвернення до безвісти зниклих.

Крім того, 17 липня виповнилося 36 років кримському татарину Ервіну Ібрагімову. «Привіт, Ервіне! Ми хотіли тебе привітати, але ми не знаємо куди відправляти тобі подарунок і листівки. Сподіваємось, що наступного року ми зможемо привітати тебе особисто», — озвучив звернення учасників акції Ярошенко.

60 акція КримSOS біля посольства РФ «Коли ви повернетесь…»

«З 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини. Пізніше 19 з них вдалося знайти живими, трьох згодом знайшли в місцях несвободи, одного — екстрадували, шестеро були знайдені мертвими. Про долю 15-ти людей досі нічого невідомо». Щомісяця в наших акціях під посольством РФ ми говоримо цю фразу. Ми вимагаємо від окупантів ефективного розслідування, ми хочемо, щоб проблема насильницьких зникнень залишалася на порядку денному в ЗМІ та українському суспільстві. Але сьогодні, ми та наші колеги вирішили звернутися безпосередньо до 15 людям, про чий долю досі нічого не відомо. Тому що ми віримо, вони живі.Ескендер Ібраїмов, Ервін Ібрагімов, Джевдет Іслямов, Іслям Джеппаров, Ескендер Апселямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Руслан Ганієв, Арлен Терехов,Іван Бондарець, Валерій Ващук, Арсен Алієв, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов – ми все чекаємо на вас!Дякуємо за участь ZMINA. Центр прав людини Regional Center for Human Rights Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод Об'єднання родичів політв'язнів Кремля Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group Alim Aliev

Posted by Крим_ SOS on Sunday, July 25, 2021

Нагадаємо, у травні 2021 року в Києві провели шаховий турнір імені Ервіна Ібрагімова, якого окупаційні силовики викрали у Криму в 2016 році. У турнірі взяли участь кримські татари і колишні політв’язні.

Як повідомляли «Кримські новини», під час акції «Паростки спротиву» перед посольством РФ у Києві активісти нагадали про 44 випадки насильницьких зникнень в Криму за сім років окупації.

Ввечері 24 травня 2016 року в окупованому Криму викрали члена виконавчого комітету Всесвітнього Конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова. Камери відеоспостереження зафіксували момент злочину: Ервіна затягли в машину люди у формі співробітників ДПС і відвезли у невідомому напрямку. Відтоді про місцезнаходження кримського татарина нічого невідомо.