Під Петербургом затримували шістьох активістів «Стратегії-18» за підтримку кримських татар | QHA media
Репресії

Під Петербургом затримували шістьох активістів «Стратегії-18» за підтримку кримських татар

20 Липня 2020, 12:56
Закрити

У Гатчині під російським Санкт-Петербургом затримали шістьох активістів «Стратегії-18», що проводили акцію на підтримку кримських татар. Їх доправили до місцевого управління внутрішніх справ.

Про це повідомив «Кримським новинам» один із затриманих, активіст Ільяс Ешреф.

У Гатчині на пікетах «Стратегії-18″ на підтримку кримських татар, крім Ешрефа, були затримані інші прихильники «Мирного опору» Ольга Смирнова, Володимир Шипіцин, Асан Мумджи, Тетяна Січкарьова та Дмитро Негодін. Усі перебували в Гатчинському райвідділку поліції Ленінградської області.

Як повідомляє група «Мирний опір. Санкт-Петербург» у Facebook, 19 липня о 22:00 в Гатчині відбулося судове засідання у справі щодо активістів «Стратегії-18», де п’ятьом з них були пред’явлені звинувачення в скоєнні адміністративних правопорушень.

А ось під час затримання шостого активіста із застосуванням грубої фізичної сили – Володимира Шипіцина – стався інцидент з прапором.

Держак від прапора України зачепив кашкет під час затримання, що принесло нестерпні страждання, — поскаржився поліцейський-водій Гатчинського УМВС В. С. Бабаурін.

Відтак проти пітерського активіста Шипіцина порушили кримінальну справу за статтею 318 Кримінального кодексу РФ — «застосування насильства відносно представника влади». На даний момент він досі затриманий, на завтра його планують допитувати.

Против питерского активиста Владимира Щипицына возбудили уголовное дело по ст. 318 УК РФ – применение насилия в…

Опубліковано Агит Россия Неділя, 19 липня 2020 р.

Як відомо, активісти Санкт-Петербурга майже чотири роки тому об’єдналися в безстрокову акцію під назвою «Стратегія-18» у пам’ять про день депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Щомісяця 18 числа активісти виходять на вулиці Петербурга, аби розповісти про ситуацію в анексованому Криму та інформувати про факти порушення прав і свобод людини.

На початку липня в Петербурзі було винесено перший вирок за організацію акції на підтримку кримських татар у рамках «Стратегії-18″ – прихильнику петербурзького «Мирного опору» Володимиру Шипіцину присудили 40 годин обов’язкових робіт за акцію, проведену 18 травня цього року.

Як повідомляли «Кримські новини», 18 березня активісти російської ініціативи «Стратегія-18» вийшли на вулиці Москви з плакатами і одиночними пікетами, щоб підтримати заарештованих кримських татар і нагадати росіянам про анексію Криму Росією.

Дивитись ще: