Перше рішення ЄСПЛ у кримській справі «Україна проти Росії» оприлюднять пізніше — у період від 6 до 12 місяців | QHA media
12 Вересня 2019, 11:56

Перше рішення ЄСПЛ у кримській справі «Україна проти Росії» оприлюднять пізніше — у період від 6 до 12 місяців

Закрити

Вчора, 11 вересня, у Європейському суді з прав людини в Страсбурзі відбулося перше слухання у справі «Україна проти Росії», що стосується порушень прав людини в анексованому Криму.

Сесія тривала близько трьох годин, після закінчення якої суддя заявив, що рішення оприлюднять пізніше, передає «Громадське» з посиланням на заяву ЄСПЛ.

Урядовий уповноважений Іван Ліщина у коментарі «Европейской правде» заявив, що перше рішення у справі «Україна проти Росії» ЄСПЛ ухвалить в період від півроку до року.

Можна сподіватися, що протягом шести-дванадцяти місяців буде рішення суду про прийнятність нашої скарги з Криму, — сказав він.

Також уповноважений України повідомив, що наступна скарга України проти Росії, яка розглядатиметься у ЄСПЛ, стосується порушень прав людини на Донбасі. У жовтні вже новий уряд має представити матеріали, їхня підготовка вже проводиться.

Вчора, 11 вересня, Велика палата Європейського суду з прав людини розпочала слухання у справі «Україна проти Росії» щодо Криму. Україна подала первинну заяву 13 березня 2014 року, стверджуючи, що з 27 лютого 2014 року РФ контролює АР Крим. Київ посилається на порушення декількох статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

ЄСПЛ мав розглянути питання про те, чи здійснювала Росія фактичний контроль території Криму ще до «юридичного оформлення» анексії рішенням Держдуми РФ. Раніше в поясненнях до ЄСПЛ Росія визнавала свій контроль в Криму з 21 березня 2014 року, але на вчорашньому засіданні змінила цю дату на 18 березня.

Дивитись ще: