Переписати історію — Портнов виграв апеляцію щодо Революції Гідності у підручниках

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Квітня 2021, 18:08
Андрій Портнов
Ірина Требунських
16 Квітня 2021, 18:08

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив чинним рішення скандального Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) за позовом одіозного ексзаступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова. Як повідомляє «24 канал», йдеться про позов проти Міносвіти щодо опису подій Революції Гідності у шкільних підручниках.

Портнов стверджує, що опис того, як службовці «Беркуту» вбивали беззбройних учасників мітингу, є начебто «одностороннім і необ’єктивним». При цьому одіозний політик аргументує це тим, що рішень судів у цих справах й досі немає, тому називати винних не можна.

ОАСК ухвалив рішення на користь Портнова, а Міносвіти подало апеляційну скаргу.

Міносвіти має оголосити новий тендер і потім новий конкурсний відбір підручників історії для 11 класів і «вступу в історію» для 5 класів, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, міністерство має забезпечити переогляд інших підручників, посібників і навчальних програм, які містять опис подій 2013-2014 років.

Нагадаємо, за позовом Андрія Портнова окружний адмінсуд Києва заборонив Київській міській держадміністрації відзначати річниці днів народжень низки українських діячів.

Як повідомляли «Кримські новини», Національна поліція зареєструвала кримінальне провадження через тиск ексзаступника голови Адміністрації збіглого президента Віктора Януковича Андрія Портнова на редакцію програми журналістських розслідувань «Схеми», яка працює над підготовкою матеріалу про нього.