Переплутали з окупанткою — до киянки Калініної двічі помилково застосували санкції

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Серпня 2021, 17:
Ольга Калініна з чоловіком Михайлом. Фото: Оbozrevatel
Ірина Требунських
03 Серпня 2021, 17:

До жительки Києва Ольги Калініної, ім’я якої збігається з ім’ям однієї з окупанток у Криму, вже вдруге помилково застосували санкційні обмеження. Як повідомляє «Обозреватель», двічі помилилися в Раді національної безпеки і оборони (РНБО).

Ім’я і прізвище українки збігається з іменем і прізвищем «секретарки» незаконної «територіальної виборчої комісії» Первомайського району. Але ще у 2018 році РНБО помилково внесла киянку до санкційного списку, оприлюднивши там її персональні дані. Самій Калініній довелося майже рік витратити на те, щоб довести, що вона не має відношення до незаконних «виборів», проведених окупантами в Криму.

Після у санкційному списку опублікували вже правильну інформацію.

Але у липні 2021 року банківські рахунки Калініної з Києва знову заблокували.

Спочатку я подумала, що стався якийсь збій. Але коли мені прислали повідомлення, що щодо мене введені санкції, я подумала, що сплю. Адже це вже було! — розповідає Калініна.

Жінка поскаржилася, що минулого разу їй довелося доводити, що це помилка РНБО, але жодних вибачень за незручності вона тоді так і не отримала. Водночас після розголошення повторної помилки з Калініною зв’язався голова РНБО Олексій Данілов і пообіцяв «максимально швидко вирішити фінансові обмеження, які виникли».

«Кримські новини» повідомляли, що 24 червня, президент Володимир Зеленський підписав указ щодо запровадження санкцій, ухвалених Радою національної безпеки і оборони України 18 червня.