Перемовини у Мінську: Клімкін звинувачує владу в секретності, а Резніков запевняє, що нічого не буде підписано в онлайн режимі | QHA media

Перемовини у Мінську: Клімкін звинувачує владу в секретності, а Резніков запевняє, що нічого не буде підписано в онлайн режимі

25 Березня 2020, 12:25
Закрити

Відсутність діалогу із суспільством щодо перемовин Тристоронньої контактної групи у Мінську дискредитує консультації щодо Донбасу.

Таку думку висловив ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

За декілька годин до зустрічі Мінського майданчика в онлайн режимі ми не знаємо, що там відбуватиметься. Відсутність діалогу із суспільством та взаємодії з ним взагалі дискредитує і позбавляє суспільної довіри консультації щодо Донбасу. Це справа кожного, — написав він у соцмережі.

Також він підкреслив, що створення «консультативної ради» з бойовиками «ЛДНР» на перемовинах у Мінську свідчить про перехід на логіку «внутрішнього конфлікту» в Україні.

«Створення консультативної ради з ОРДЛО з регламентом і процедурами означатиме новий формат прямого діалогу, тобто перехід на логіку внутрішнього конфлікту. Це ляпас усім, хто боровся і бореться за Україну», — підкреслив він.

У той же час віцепрем’єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і представник України в робочій підгрупі ТКГ з політичних питань Олексій Резніков заявив, що оскільки зустріч сьогодні, 25 березня, відбудеться у форматі відеоконференції, то ніяких рішень про створення Консультативної ради не може бути підписано, передає «Інтерфакс-Україна».

ТКГ відбувається у форматі відеоконференції, тому жодних рішень про створення не може бути підписано фізично. Більш того, безпосередньо рішення про створення може бути прийнято після консультацій із Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Вони на сьогодні тривають, — наголосив він.

Резніков зазначив, що на порядку денному – припинення вогню, розведення сил і засобів, гуманітарні питання, у тому числі доступ міжнародних організацій на тимчасово окуповані Росією території України.

Фото: liga.net

QHA media повідомляло, що Тристороння контактна група по Україні 25 березня проведе перемовини у форматі відеоконференції через загрозу коронавірусу.

11 березня на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську було домовлено вже на наступній зустрічі, 25 березня, підписати рішення про створення так званої Консультативної ради. Офіційно документи зустрічі не були оприлюднені. 

Дивитись ще: