ПАРЄ скасувала механізм санкцій. Росія може повернутися до її складу | QHA media

ПАРЄ скасувала механізм санкцій. Росія може повернутися до її складу

25 Червня 2019, 10:05
Закрити

У ніч з 24 на 25 червня Парламентська асамблея Ради Європи змінила існуючий санкційний механізм і запросила Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

Про це пише Європейська правда з посиланням на власного кореспондента.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

Нічне голосування безпрецедентне для ПАРЄ, проте явка депутатів була вище звичайної.

Ухвалена резолюція кардинально змінює санкційний механізм. До регламенту додано норму, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування депутатів у комітетах асамблеї — незважаючи на те, які порушення допустила держава та її депутати.

У той же час, залишається право повністю відмовити у підтвердженні повноважень делегації окремої держави. Ймовірно, можуть бути схвалені також дрібні точкові санкції, але у цій частині резолюція є нечіткою. Серед депутатів ПАРЄ є різночитання норм документа, позиція з цього приводу має бути узгоджена у найближчі дні.

Окрема норма рішення дозволяє Росії представити список своєї делегації посеред сесії (за статутом Ради Європи делегація подається тільки перед початком першої сесії року). Це дозволить Росії — переконавшись, що загроза санкцій знята — вже у вівторок вранці передати у Страсбург список своїх депутатів.

Як відомо, останні три роки РФ відмовлялася брати участь в роботі ПАРЄ і не передавала такий список, вимагаючи гарантувати відсутність будь-яких санкцій.

Українські депутати вже заявили, що оскаржуватимуть повноваження РФ, як тільки вона подасть свій список. Якщо це станеться, то розгляд цього питання про підтвердження повноважень РФ призначать на середу. Втім, Росія вже сьогодні має намір відновити роботу в Асамблеї, необмежена жодними санкціями.

Раніше у ПАРЄ посилили заходи безпеки і обмежили роботу представників телеканалів у кулуарах. За неофіційною інформацією, мотивами такого рішення є попередження конфліктних ситуацій, які на минулих сесіях ПАРЄ активно провокувалися представницею «Росія 24» Ольгою Скабеєвою.

17 червня на зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном президент Володимир Зеленський заявив, що у Парламентській асамблеї Ради Європи немає підстав для повернення російської делегації, поки Україна не повернула свій суверенітет над окупованими територіями.

Дивитись ще: