Парламентська коаліція припинила свою діяльність. Тепер Зеленський вже не зможе розпустити Верховну Раду | QHA media

Парламентська коаліція припинила свою діяльність. Тепер Зеленський вже не зможе розпустити Верховну Раду

17 Травня 2019, 12:11
QHA
Закрити

Сьогодні, 17 травня, парламентська коаліція у Верховній Раді припинила своє існування.

Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

Сьогодні коаліція депутатської фракції «Європейська Україна» у Верховній Раді восьмого скликання припинила свою діяльність. Згідно з положеннями частини 7 статті 83 Конституції України, протягом одного місяця від сьогодні, від дня припинення діяльності коаліції у Верховній Раді, має бути сформована нова коаліція, — оголосив Парубій.

Після цього голова парламенту закликав представників усіх фракцій і груп почати консультації щодо формування нової коаліції.

Перед виступом Парубія фракція «Народний фронт» повідомила про свій вихід з парламентської більшості. Таку заяву зробив голова фракції Максим Бурбак.

«Ми заявляємо про вихід з діючої коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року і про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним», — сказав Бурбак.

Тепер у Верховної Ради є один місяць, щоб сформувати нову більшість.

Навіть якщо після закінчення 30 днів нова коаліція не буде створена, новообраний президент Володимир Зеленський вже не зможе розпустити парламент достроково, так як це не можна зробити менш ніж за півроку до закінчення його повноважень.

Верховна Рада VIII скликання отримала повноваження 27 листопада 2014 року, отже останній термін для розпуску парламенту — 27 травня 2019 року.

Напередодні стало відомо, що новообраний президент Володимир Зеленський планував ініціювати розпуск Верховної Ради. Про це заявив його радник Дмитро Разумков, підкресливши при цьому, що ніхто не піде на порушення закону в питанні можливого розпуску парламенту.

Дивитись ще: