Парламент Канади визнав геноцидом поводження Китаю з уйгурами

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
23 Лютого 2021, 19:03
Тетяна Нікішина
23 Лютого 2021, 19:03

Палата громад Канади визнала геноцидом поводження Пекіна з уйгурами і представниками інших тюркомовних народів Синьцзяна. Голосування в канадському парламенті відбулося за кілька годин після того, як Китай завив, що проведена ним політика щодо мусульман Синьцзяна є «яскравим прикладом» прогресу щодо прав людини.

Про це повідомляє казахська служба Радіо Свобода.

Канадські законодавці одноголосно прийняли документ, у якому йдеться про те, що уйгури в Китаї «зазнали і зазнають геноциду».

Парламент Канади також проголосував за прийняття поправки, що закликає перенести зимові Олімпійські ігри 2022 року з Пекіна в іншу країну, якщо жорстоке ставлення щодо уйгур не припиниться.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив минулого тижня, що з Синьцзяна надходить багато повідомлень про порушення прав людини. Правозахисні групи вважають, що у цьому регіоні на північному заході Китаю щонайменше мільйон уйгурів і представників інших народів, які в основному сповідують Іслам, були поміщені до «таборіви перевиховання».

Дії в Канаді перегукуються із заявами інших країн Заходу, які відзначають порушення прав людини в Китаї. Сполучені Штати вже застосовують слово «геноцид» для опису поводження з уйгурами й іншими народами.

Пекін висловлює обурення з приводу таких коментарів, називаючи проблему Синьцзяна внутрішньою справою Китаю і відкидаючи звинувачення у зловживаннях. Влада Китаю стверджує, що «табори» — це освітні центри, які сприяють боротьбі з ісламським екстремізмом.

22 лютого міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив у Раді з прав людини ООН, що уйгури й інші етноси, які живуть у Сіньцзяні, користуються своїми правами на працю і свободою віросповідання. Ван І назвав ставлення Пекіна до корінних народів Синьцзяна «яскравим прикладом» прогресу щодо прав людини в Китаї.

Як повідомляли «Кримські новини», держсекретар США Майк Помпео назвав геноцидом переслідування уйгурського населення в Китаї. Він зазначив, що принаймні з березня 2017 року Китайська Народна Республіка (КНР) під керівництвом і контролем комуністичної партії Китаю (КПК) скоювала злочини проти людяності — переважно мусульманського уйгурського населення.