Парламент хоче скоротити кількість нардепів до 300 і позбавляти мандата за кнопкодавство і прогули | QHA media

Парламент хоче скоротити кількість нардепів до 300 і позбавляти мандата за кнопкодавство і прогули

04 Вересня 2019, 10:30
Закрити

Верховна Рада України направила на висновок Конституційного суду президентський законопроект щодо зменшення конституційного складу парламенту і закріплення пропорційної виборчої системи.

За це рішення проголосували 258 народних депутатів України.

Законопроектом пропонується залишити триста народних депутатів України замість сьогоднішніх 450, які обираються строком на п’ять років.

Представник президента України в КСУ Федір Веніславський заявив, що коли у 1996 році в Конституції була закріплена норма про кількість народних депутатів, то населення України становило 52 мільйони, а сьогодні чисельність населення «істотно скоротилася».

Він також додав, що закріплюється ще одна вимога до майбутніх нардепів — володіння державною мовою.

Окрім того, до статті 77 вноситься норма про те, що Верховна Рада обирається за пропорційною виборчою системою.

Позбавлення мандатів


Також парламент включив до порядку денного сесії і направив до Конституційного суду президентський проект закону про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України).

Це рішення підтримали 279 нардепів.

Згідно із законопроектом, повноваження народного депутата припиняються достроково у разі складення повноважень за особистою заявою, набрання щодо нього законної сили обвинувального вироку суду, визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим, припинення його громадянства України або його виїзду на постійне проживання за межі України.

Окрім того, депутата можуть позбавити мандату, якщо суд встановить факт неособистого голосування у Верховній Раді. Йдеться про голосування замість іншого депутата або надання іншому депутату можливості проголосувати за себе.

Також серед підстав для позбавлення мандата — невходження депутата, обраного від політичної партії, до складу фракції цієї партії або виходу з неї.

Ще одна підстава: відсутність без поважних причин на третині пленарних засідань Верховної Ради України та / або засідань комітету Верховної Ради України, членом якого він є, протягом однієї чергової сесії.

Нарешті, можна залишитися без мандата у разі порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності.

Позбавляти мандата за останніми двома пунктами може Верховний суд.

Дивитись ще: