«Пандемія не є приводом для перешкоджання свободі пересування СММ». Німеччина і Франція звинуватили бойовиків у перешкоджанні роботі спостерігачів ОБСЄ

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
31 Березня 2020, 11:37
Ігор ЗайцевQHA
31 Березня 2020, 11:37

Німеччина і Франція звинуватили "владу" окупованого Донбасу у перешкоджанні роботі спостерігачів ОБСЄ під прикриттям пандемії коронавірусу. 

Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung, посилаючись на заяви очільників МЗС двох країн. 

Гайко Маас і Жан-Ів ле Дріан відзначили, що вони «дуже стурбовані» обмеженнями, накладеними сепаратистами на спостережну місію ОБСЄ з 21 березня.

Вони наголосили, що спостерігачі повинні мати безпечний, захищений та безперешкодний доступ по всій Україні.

Спалах пандемії коронавірусу не повинен служити приводом для перешкоджання свободі пересування СММ (Спеціальна моніторингова місія / місія спостерігачів) та виконанню її мандату, — йдеться у повідомленні.

Напередодні, 30 березня, у МінТОТ заявили, що російська окупаційна адміністрація в окремих районах Донецької і Луганської областей, а також у Криму приховує від місцевих жителів реальний стан захворюваності на новий коронавірус COVID-19.

QHA media повідомляло, що у лікарні окупованого Луганська померли дев’ятеро людей, в яких спостерігалися симптоми коронавірусної інфекції, а у так званій «ДНР» госпіталізовано 15 осіб з підозрою на коронавірус, ще 71 людина перебуває на карантині.

27 березня так звана «ДНР» в односторонньому порядку перекрила кордон на виїзд до Росії, також не можна виїхати на підконтрольну «ЛНР» територію. Такі обмеження пов’язані з бажанням «ДНР» не поширювати новий коронавірус COVID-19 на підконтрольній їй території.