Панахида за загиблими Кіборгами. Фоторепортаж

Новини України та світу
Богдан Дацюкфото/відео
21 Січня 2020, 14:11
Богдан Дацюкфото/відео
21 Січня 2020, 14:11
Богдан Дацюкфото/відео

Сьогодні, 21 січня, в Києві у Михайлівському Золотоверхому соборі відбулась панахида за загиблими українськими захисниками Донецького аеропорту та усіма, хто загинув на Сході України. На службу прийшли родичі та близькі загиблих українців, а також багато військових.

Панахиду відслужив предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Захисники Донецького аеропорту віддали своє життя за цілісність та незалежність української держави. Вони для нас дійсно є великими Героями, тому що з великої любові вони пішли захищати свою Богом дану землю. І ми їх називаємо не випадково людьми, які володіли надзвичайною силою, а саме цю силу їм давала любов і віра у Бога, – сказав Епіфаній.

Серед тих, хто прийшов на панахиду, був також Ігор Гордійчук - Герой України, який у 2014 році очолював загін спецпризначення, що виконував завдання глибинної розвідки в тилу противника, командував операцією із взяття під контроль стратегічної висоти Савур-могила. Дістав важке поранення голови під час виходу з Іловайська.

Нині генерал-майор ЗСУ Гордійчук є начальником Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Оборона терміналів Донецького аеропорту тривала 242 дні. Ці бої стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисників терміналів назвали Кіборгами.

Бої за Донецький аеропорт між українськими військами і бійцями-добровольцями з однієї сторони та російськими окупантами з іншої тривали з вересня 2014 року до 21 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших під час російсько-української війни. 21 січня було ухвалено рішення відвести українських бійців з нового терміналу, оскільки цей об'єкт було повністю зруйновано.