Отруєння дітей з окупованого Криму — у пансіонаті виявили прострочені продукти і норовірус

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 15:44
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 15:44

У пансіонаті імені І.Майстренко в Краснодарському краї (Росія) виявили більше 400 кілограмів протермінованих продуктів, а у кухаря — норовірус. Про це російському виданню «Ъ-Кубань» повідомили у місцевому управлінні Росспоживнагляду.

Раніше до пансіону приїхала делегація з академії футболу окупованого Криму, а саме 46 підлітків віком 15-17 років і 11 дорослих. Згодом 12 підлітків і п’ятеро дорослих потрапили до лікарні з кишковою інфекцією.

У кухаря пансіонату виявлено норовірус, у свою зміну він готував салат, який вживали члени делегації. Було виявлено та вилучено 460 кілограмів простроченої продукції. Від роботи відсторонено співробітників харчоблоку, — йдеться у повідомленні.

Збудник норовірусної інфекції виявили і в госпіталізованих дітей та дорослих. Пансіонат закрили на 60 діб.

Водночас представниця Росспоживнагляду в Краснодарському краї Ірина Воронкова підкреслила, що «діти приїхали в пансіонат без узгодження з територіальним управлінням відомства».

Після одужання делегація повернулася до тимчасово окупованого Криму.

Нагадаємо, раніше в Алушті закривали дитячий оздоровчий табір «Берег» через порушення санітарно-гігієнічних норм. Очевидці розповіли про симптоми харчового отруєння у понад 200 дітей.

«Кримські новини» публікували аналіз, як через незаконно збудований Росією Керченський міст високий рівень захворюваності на COVID-19 на російській Кубані чи в Ростовській області несе безпосередню загрозу кримчанам.