Освіта для кримчан: триває реєстрація на пробне ЗНО

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Січня 2021, 13:48
Ірина Требунських
06 Січня 2021, 13:48

В Україні розпочалася реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання для абітурієнтів з тимчасово окупованого Росією Криму. Також «Урядовий контактний центр» (УКЦ) отримав технічне оснащення для гарячої лінії з доступу до освіти для жителів тимчасово окупованих територій.

На сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти можна зареєструватися мешканцям Херсонської, Миколаївської області та АР Крим.

Через складну ситуацію з поширенням СOVID-19 у 2021 році кожний учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, — йдеться у повідомленні.

Вартість пробного тесту становить 225 гривень для мешканців Криму. При цьому учасники зможуть завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів з переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.

Реєстрація на пробне тестування триває з 5 по 19 січня. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мова) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Міністр Кабміну Олег Немчінов написав на своїй сторінці у Facebook, що гаряча лінія з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій отримала нове обладнання для запису телефонних дзвінків.

Протягом 2020 року на «гарячу лінію» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій за номером 0800-504-425 загалом надійшло 7988 дзвінків, — написав Немчінов.

Найчастіше абітурієнти запитували про умови вступу до вищих навчальних закладів, отримання документів про освіту, порядок реєстрації та участь в ЗНО, положення закону «Про безоплатну правову допомогу», а також контактну інформацію.

Сьогодні державна установа «Урядовий контактний центр» (УКЦ) отримала технічне оснащення для підтримки діяльності...

Posted by Олег Немчінов, Міністр КМУ on Tuesday, January 5, 2021

Нагадаємо, Верховна Рада 3 липня ухвалила закон, згідно з яким абітурієнтам з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та населених пунктів Донбасу на лінії зіткнення можна вступати у заклади вищої освіти в Україні без обов’язкового складання ЗНО.

«Кримські новини» публікували умови, за яких абітурієнти та супроводжуючі з тимчасово окупованих територій не зобов’язані проходити самоізоляцію після перетину контрольно-пропускних пунктів на адмінкордоні.