Останній день голосування в Росії: затримання, насильство і «мертві душі» | QHA media
ВІДЕО
01 Липня 2020, 16:13

Останній день голосування в Росії: затримання, насильство і «мертві душі»

Закрити

Сьогодні, 1 липня, в Росії – останній день голосування щодо поправок до конституції РФ. Як передає «Настоящее время», цей день оголошений вихідним на відміну від шести попередніх днів голосування.

Члени громадського російського руху захисту прав виборців «Голос» повідомили, що за період з 25 до 30 червня отримали 1587 звернень, з яких 682 містять ознаки порушень.

Йдеться про примус до голосування, грубе перевищення повноважень членами виборчих комісій, незаконну агітацію, численні порушення (багаторазове голосування, вкидання, порушення таємниці голосування) та протидію цивільному спостереженню.

Самі правила загальноросійського голосування перешкоджають волевиявленню народу: поправки приймаються одним «пакетом», порушується правила агітації, держоргани і навіть виборчі комісії займаються агітацією за поправки. Те, як проводиться голосування, не відповідає ні російським конституційним, ні міжнародним стандартам волевиявлення, — зазначають у русі «Голос».

Наприклад, на Красній площі затримали вісьмох активістів, які тілами виклали цифри «2036» — саме до 2036 року Путін зможе бути президентом Росії, якщо поправки до конституції схвалять. Потім до одного із затриманих російська поліція застосувала насильство. Через три години після затримання всіх вісьмох людей відпустили.

Також серед порушень зафіксували і підробку голосів. Наприклад, на ділянці №2840 в Уссурійську брат із сестрою виявили, що за них «вже проголосували». Виборці дочекалися приїзду поліції, яку викликав один із спостерігачів, і написали заяву.

Напередодні у Санкт-Петербурзі поліцейський і спостерігач на виборчій дільниці №2191 напали на кореспондента «Медіазони» Давида Френкеля. Як передає видання, співробітник поліції спробував виштовхати журналіста з дільниці і зламав при цьому руку.

Мені заломили руку і вдарили по ній кулаком. Рукою не можу поворухнути, — повідомив Френкель.

Один із спостерігачів наступив кореспонденту на ногу, а потім схопив за пошкоджену руку. Губернатор Петербурга Олександр Бєглов прокоментував цю подію, що «всі ми втомилися» і що «всі ми люди, тож і таке буває».

Як повідомляли «Кримські новини», 25 червня в Росії почалося голосування за поправки до конституції і «обнулення» президентських термінів Володимира Путіна, яке може дозволити йому правити країною до 2036 року.

Дивитись ще: