Опалення при +23°С і тиждень без води — окупанти в Криму відзвітували про водозабезпечення | QHA media
ВІДЕО
26 Жовтня 2020, 13:48

Опалення при +23°С і тиждень без води — окупанти в Криму відзвітували про водозабезпечення

Закрити

За минулий тиждень мешканці тимчасово окупованого Криму надіслали різними каналами щонайменше 707 скарг щодо відсутності водозабезпечення, поганої якості води або проривів мережі. Про це повідомили окупанти під час «наради з питань водозабезпечення».

«Глава» окупаційної «адміністрації» Севастополя Олена Проценко зазначила, що диспетчерська отримала 112 скарг на водозабезпечення, до колл-центру підприємства «Вода Криму» надійшло 470 дзвінків, в контакт-центр — 86 дзвінків, і ще зафіксували 39 звернень через соцмережі.

Найбільше жителі Криму скаржаться на відсутність води на верхніх поверхах багатоквартирних будинків, якість води, прориви водомереж.

У Білогірському районі шостий день немає води. Село Зеленогірське повністю знаходиться на підвезенні води, — повідомив «глава» Криму Сергій Аксьонов.

Заступник директора підприємства «Вода Криму» Максим Новик заявив, що підвезення води для населення начебто робиться регулярно. «Є домовленість з адміністрацією, там щоденно завозять близько 20 кубометрів води водовозами», — заявив Новик.

Також на цьому засіданні Аксьонов оголосив, що з 27 жовтня в тимчасово окупованому Криму ввімкнуть централізоване опалення.

Щодо опалення: з вівторка, від завтрашнього дня, повністю починаємо подачу опалення, починається опалювальний сезон, — сказав він.

За інформацією Укргідрометеоцентру, сьогодні в Криму температура повітря вдень становить +21-23°С, а вночі — від 10 до 12°С вище нуля. В день запуску централізованого опалення середньодобова температура повітря становитиме близько +15°С.

Прогноз погоди в Криму на 27 жовтня

В уряді Росії заявляли, що виділять майже 50 мільярдів рублів (643,5 мільйонів доларів) на «реалізацію комплексного плану щодо забезпечення надійного водопостачання» окупованого Криму.

«Кримські новини» публікували роз’яснення лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемілєва, що вода в незаконно анексованому Росією Криму необхідна окупантам не для населення, а для забезпечення своїх військових містечок, для промисловості.

Як повідомляли «Кримські новини», у мережі показали Сімферопольське водосховище і річку Сухий Індол, які повністю висохли та поросли травою. Також висох найбільший водоспад України Учан-Су, розташований на південному схилі гори Ай-Петрі в окупованому Криму.