Онук Назарбаєва просить політичного притулку у Великобританії. Каже, що володіє інформацією про масштабну корупцію | QHA media
ВІДЕО

Онук Назарбаєва просить політичного притулку у Великобританії. Каже, що володіє інформацією про масштабну корупцію

13 Лютого 2020, 17:37
Закрити

Онук першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, 29-річний Айсултан Назарбаєв попросив у влади Великобританії політичного притулку.

На сторінці у Facebook (яка, як стверджують портали КазТАГ и Vlast.kz, належить Айсултану) він заявив, що «на нього тисне сім’я», і що він володіє інформацією про масштабну корупційну схему між урядами Росії та Казахстану.

Я верю в то, что если народ объединится против власти внутри страны, то нам будет под силу перевернуть государство вверх…

Опубліковано Aisultan Rakhat Середа, 12 лютого 2020 р.

Я кажу про мільярди доларів США, вкрадених у народу Казахстану, ― написав Айсултан Назарбаєв.

Він стверджує, що тиск зі сторони сім’ї пов’язаний із газовим контрактом, «де за копійки продається казахстанський газ російському «Газпрому».

І додає: «З весни 2015 року Кайрат Шаріпбаев і моя мати (спікер сенату Дарига Назарбаєва ― прим. ред.) почали закулісну війну проти мого колишнього тестя, Кайрата Боранбаєва. І оточення Нурсултана Назарбаєва почали налаштовувати його проти мого тестя».

В соцмережі Назарбаєв повідомив, що в схемі оплати за газ між країнами існує проміжна компанія, в якій формується прибуток у приблизно півтора мільярди доларів на рік:

Гроші осідають в Сінгапурі і там вони діляться між російською верхівкою, гаманцями Володимира Путіна, зокрема, йдеться про Олексія Міллера, керівника російського «Газпрому». Що стосується Казахстану, то прибуток близько 700 млн доларів на рік ділиться між Тимуром Кулібаєвим і Кайратом Боранбаєвим, моїм колишнім тестем. Так ось, коли моя мати і її чоловік, Кайрат Шаріпбаев, захотіли забрати цей контракт собі, я опинився в епіцентрі цієї жадібності.

Назарбаєв-молодший також додав, що всі деталі він планує повідомити в інтерв’ю газеті Times.

29-річний Айсултан Назарбаєв закінчив Королівську військову академію в Сандхерсті (Великобританія) і був зарахований до штату головного розвідувального управління Міністерства оборони Казахстану.

9 червня на виборах переміг чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, набравши 70,76% голосів. За даними казахстанської ЦВК, за цього висуванця Нурсултана Назарбаєва, кандидата від правлячої партії «Нур Отан» проголосували 6,5 млн виборців. На другому місці був опозиціонер Аміржан Косанов з 16,23% виборців.

Дивитись ще: