Олена Зеленська та Еміне Ердоган запустили україномовні аудіогіди в Туреччині

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Квітня 2021, 19:25
Асіф АлієвQHA
10 Квітня 2021, 19:25

Під час робочого візиту президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки перша леді Олена Зеленська запустила два нові україномовні аудіогіди – у Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі.

Як повідомляє Офіс президента, церемонія запуску відбулася за участю першої леді Туреччини Еміне Ердоган.

За словами Олени Зеленської, це вже четвертий та п’ятий україномовні аудіогіди на території Туреччини з тринадцяти запущених у межах ініціативи.

«Ми продовжуємо поширювати українську мову у світі», – зазначила Олена Зеленська.

Зеленська зазначила, що цього року в Туреччині планують відкрити україномовні аудіогіди в музеї Святого Миколая (м. Демре), в Археологічному музеї (м. Анталія) та в музеї Мевляни (м. Конья). Впровадження аудіогідів українською є частиною напрямку культурної дипломатії.

Своєю чергою перша леді Туреччини заявила, що сфера культури є єдиним інструментом для розвитку дружніх зв'язків, ключем, що дійсно допомагає зрозуміти того, хто навпроти

«Я знаю, що пані Олена має особливий інтерес до культури, історії та мистецтва. Я із захопленням спостерігаю за її роботою. Я вірю, що як країни, які є сусідами через одне море, ми маємо багато роботи у сфері культури», – сказала Еміне Ердоган.

Крім того, вона відмітила, що між Україною та Туреччиною існує міцний зв'язок, що має тисячолітню історію. Це спільні слова в українській  та турецьких мовах та схожість у декоративно-ужитковому мистецтві.

Раніше «Кримські новини» повідомляли, що у Олени Зеленської запланована зустріч з дружиною турецького лідера Еміне Ердоган.

Зазначимо, сьогодні 10 квітня відбувається робочий візит Володимира Зеленського у Туреччину. Голова української держави вже розпочав зустріч із президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.