Окупаційний «суд» постановив депортувати вдову вбитого в Криму Набі Рахімова

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
13 Травня 2021, 11:23
Тетяна Нікішина
13 Травня 2021, 11:23

Підконтрольний РФ Радянський районний «суд» в окупованому Криму ухвалив видворити дружину громадянина Узбекистану Набі Рахімова, убитого на території АРК під час незаконних обшуків російських силовиків.

Про це повідомляє громадський рух «Кримська солідарність».

Радянський районний «суд» розглянув адміністративне правопорушення про незаконне перебування в РФ щодо Сохіби Бурханової, дружини убитого силовиками Набі Рахімова. Суддя Ігор Бражник ухвалив видворити її за територію РФ. Захист у «суді» здійснювали громадські захисники — Сабрі Талипов, Мустафа Сейдалієв і Айдер Сулейманов, — повідомляють правозахисники.

Повідомляється, що «суд» призначив штраф у розмірі дві тисячі рублів і адміністративне видворення за статтею про порушення правил в’їзду. Жінка буде поміщена в центр тимчасового утримання, після чого її супроводжуватимуть до кордону Республіки Узбекистан.

При цьому її двох неповнолітніх дітей розмістити в центрі тимчасового утримання неможливо. «Суд» запропонував або оформити на них опіку третій особі, або відправити їх у супроводі дорослого в Узбекистан, повідомили правозахисники.

Нагадаємо, під час обшуку в селі Дубки під Сімферополем 11 травня співробітники ФСБ Росії застрелили громадянина Узбекистану Набі (Аюба) Рахімова, який проживав в окупованому Криму.

Силовики стверджують, що чоловік нібито чинив збройний опір співробітникам правоохоронних органів. Цього ж дня ФСБ відвезла на допит його сім’ю і сім’ю Сейдамета Гафарова, в будинку якого убили Рахімова.

Як повідомляли «Кримські новини», російські силовики 11 травня проводили незаконні слідчі заходи в будинку Аюба Рахімова у селі Завітне Ічкинського (Совєтського) району в окупованому Криму.