Окупаційний «суд» оголосив вирок кримському журналісту у «справі щодо неінформування»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Травня 2021, 16:51
Айдер Кадиров
Хельга Полтавка
14 Травня 2021, 16:51

В окупованому Криму «суддя» районного суду Марина Бриндя визнала кореспондента «Кримської солідарності» і «Граней.ру» Айдера Кадирова винним у «справі щодо неінформування» і призначила йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 30 тисяч рублей.

Про це повідомляє ГО «Кримська солідарність».

ФСБ звинувачує кримського татарина у спілкуванні через соціальну мережу Вконтакте з аккаунтом Уміджона Дададжонова, який, на думку окупантів, брав участь в бойових діях в Іраку.

Спецслужби вважають, що він мав повідомити про це в органи безпеки. Кадиров не розуміє, в чому суть його злочину, оскільки листування було ще у 2015 році — за рік до введення зазначеної статті у КК РФ в 2016 році. Окрім цього, Кадиров не обговорював з підозрюваним у скоєнні злочину Дададжоновим жодних планів чи дій, — пише КС.

Раніше, 12 травня, відбулося засідання, на якому Айдер Кадиров виступив з останнім словом. Сторона обвинувачення просила призначити йому штраф в розмірі 25 тисяч рублів.

«Людині, яка не вчинила злочину, суд перевищив суму штрафу, яку вимагала сторона звинувачення», — розповів імам Сервер Теміркаляєв.

Сам Кадиров не вважає себе винним і разом зі своїм адвокатом вони мають намір подавати апеляційну скаргу на це рішення суду.

Сторона обвинувачення представила у якості основного доказу явку з повинною підсудного, але сам Кадиров заявляв у суді, що писав її під тиском співробітників ФСБ. До активіста кілька годин не пускали захисника і катували голодом, знаючи, що він страждає на цукровий діабет.

Це свавілля щодо всього народу і зокрема мене. Я вважаю смішним і дурним усе це, — висловив свою точку зору Айдер Кадиров.

Як повідомляли «Кримські новини», 31 серпня 2020 року після ранкових обшуків у будинках кримських татар було затримано чотирьох осіб: кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова з Нижньогірського району, релігійного діяча Ридвана Умерова, співробітника МНС Айдера Аблякімова з Судака і будівельника Енвера Топчі в Радянському районі Криму.

28 вересня окупаційний Київський «райсуд» Сімферополя розглянув скаргу адвоката Олексія Ладіна на дії слідчого щодо громадянського журналіста Айдера Кадирова.

Вже 15 лютого 2021 року у справі кримчанина Айдера Кадирова допитали чотирьох свідків сторони обвинувачення.