Окупаційна «поліція» в Криму намагалася допитати дружину політв'язня

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2021, 16:51
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2021, 16:51

До Севіль Омерової, дружини політв'язня Різи Омерова, якому 12 січня Південний окружний військовий суд Росії оголосив обвинувальний вирок, прийшла окупаційна «поліція».

Про це «Кримській солідарності» розповіла адвокат Ліля Гемеджи.

«Дільничний поліції» на прізвище Литвинов намагався опитати жінку за фактом одиночного пікету, який вона провела.

Він повідомив, що йому надійшов матеріал, що йому потрібно її опитати. Вона відмовилася від надання будь-яких пояснень, але підписала папірець з посиланням на 51 статтю Конституції РФ, — повідомила Гемеджи.

27 грудня дружина політв'язня Омерова вийшла з одиночним пікетом у селищі Азовське Джанкойського району окупованого Криму. Жінка стояла з плакатом «Кримські татари не терористи. Зупиніть репресії! Звільніть чоловіка».

К жене политзаключенного Ризы Омерова, которому 12 января Южный окружной военный суд вынес обвинительный приговор,...

Posted by Крымская солидарность on Monday, January 18, 2021

Нагадаємо, 12 січня відбулося судове засідання, під час якого було огоошено вироккримським татарам мусульманам з так званої «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Усім трьом підсудним призначено покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму. Енвера Омерова засудили до 18 років, Айдера Джеппарова до 17 років, Різу Омерова до 13 років ув'язнення.

Також підконтрольний Кремлю Білогірський районний «суд» надіслав повісткуна судове засідання громадському активісту, кримському татарину Ірфану Бекірову.

Російські силовики вважають, що 3 листопада 2020 року активіст скоїв правопорушення за статтею 20.6.1 Кодексу адміністративних правопорушень РФ — «невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрози її виникнення».

22 грудня окупаційні силовики прийшли до іншого кримськотатарського активіста Рефата Камілова. Він у липні 2019 року виїжджав до апеляційного суду у справі кримських татар до Москви, де був затриманий співробітниками московської поліції.

Раніше, як також повідомляли «Кримські новини», співробітники російської поліції в окупованому Криму приїхали до Айдера Куртбекова, який проживає у селі Холодівка.