Окупанти заявили, що вчергове змінюють графік і подаватимуть брудну воду сімферопольцям

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 13:09
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 13:09

У тимчасово окупованому Росією Сімферополі будуть подавати неякісну воду та змінять графік водопостачання.

Про це пишуть на сайті окупаційної «влади».

Адміністрація міста Сімферополя інформує про внесення змін до графіка водопостачання по районах міста. З 6:00 24 квітня кримська столиця перейде на новий графік подачі води в режимі 6:00 — 00:00 щодоби, без подачі гарячої води, — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що 22 і 23 квітня через перехід на новий графік можлива подача неякісної води в систему водопостачання або недотримання чинного розкладу.

«У четвер-п'ятницю можливі зриви графіка, каламутність води, подача неякісної води в систему водопостачання. Просимо вибачення, але це вимушений захід, який дозволить перейти на більш раціональний графік», — сказав російський «глава» Криму Сергій Аксьонов.

Він також стверджує, що на цьому графіку є можливість «абсолютно точно триматися спокійно як мінімум до кінця року».

«У найгіршому випадку, без наповнюваності й без опадів», — зазначив Аксьонов.

Нагадаємо, 18 березня кримська «влада» заявила про запуск води на Сімферополь від Бештерек-Зуйського водозабору.

«Глава» окупаційного підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов раніше заявив, що у квітні жителям Сімферополя можуть пом'якшити графік подачі води, якщо ситуація з наповнюваністю водосховища залишиться на попередньому рівні. Однак пізніше у Криму зазначили, що запаси водосховищ не дозволяють це зробити.

Довідка: у 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені у Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району.

Водночас у Сімферополі регулярно трапляються аварії на мережах водопостачання, що призводить до частого відключення води.

19 квітня «влада» повідомила, що наповнюваність у водосховищах Криму за тиждень скоротилася, тому на півострові триває економія води. Найбільш складна ситуація з водопостачанням наразі в Алушті.

29 березня у Сімферополі жителям низки вулиць обмежили водопостачання через аварію на водопровідних мережах.

Нагадаємо, окупанти заявляли, що нібито знизили забір води з сімферопольських водосховищ до 32-33 тисяч кубометрів води на добу.

Як повідомляли «Кримські новини», окупаційне «міністерство житлово-комунального господарства» опублікувало, що на рівні «мертвого об’єму» залишається Сімферопольське і Загірське водосховища.