Окупанти викачали воду з Інкерманського озера

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Березня 2021, 17:53
Ірина Требунських
03 Березня 2021, 17:53

Окупаційна «влада» в Криму викачала майже всю воду з озера в Інкерманському кар’єрі. Відео з поточним станом озера опублікував український офіцер Анатолій Штефан.

Posted by Анатолий Штефан on Wednesday, March 3, 2021

Поруч з відео Штефан опублікував старе фото озера з чистою водою, яке утворилося у 1978 році після проведення вибухових робіт у кар'єрі. Той почав заповнюватися ґрунтовими водами, водночас пересохло джерело Святого Климента, що знаходиться на території Інкерманського печерного Свято-Климентівського монастиря неподалік.

Продовжуємо тему окупованого Криму та проблем водопостачання. Інкерманське водосховище. Без коментарів....

Posted by Анатолий Штефан on Wednesday, March 3, 2021

Раніше глибина кар'єрного озера доходила до 60 метрів, площа водного дзеркала становила близько 23 тисяч квадратних метрів.

Як повідомляли «Кримські новини», у листопаді окупаційна «влада» Севастополя розпочала будівництво водогону, яким викачуватиме воду з озера в Інкерманському кар’єрі нібито для «потреб міста». Окупанти запевнювали, що водойма у кар’єрі нібито «природно наповниться знову», тому що тут «є джерела підземних вод».

Нагадаємо, в тимчасово окупованому Росією Криму від 24 серпня водопостачання населенню подається за жорстким графіком.

До цього в окупованому Криму повністю пересохла річка Сухий Індол. «Мертвого об’єму» станом на 26 лютого досягли водосховища Сімферопольске і Загорське, на межі було наповнення Балановського водосховища.